Kapat

Deniz Altında Kullanılabilen Kamp Çadırı Geliştiriliyor!

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/-tQNoU8GapM" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Suyun altında daha rahat gezinti yapmak için Deniz gözlüklerinden, su altı dalış tüplerine kadar birbirinden farklı ekipman geliştirilmiştir.

Peki hem dalış hem de kamp yapmak ister misiniz?

Onlarca yıldır okyanus araştırmacıları uzun süre su altında kalmanın yollarını arıyorlar. National Geographic araştırmacısı Michael Lombardi ve New York Üniversitesi’nde eğitimci, Ocean Space Habitat’ı geliştirdi.

Bu çadır, kaşiflere ve bu sporu yapanlara, daha uzun dalış deneyimi kazandırmayı hedeflemektedir. Bu kamp çadırı sığınak olarak hizmet vermeyi amaçlayan bir malzemedir. Yiyecek yemek için birebir bir yer olsa gerek.

Okyanus Uzay Habitat’ı ayrıca sırtta taşınabilecek kadar minimal tasarlanmıştır. Bu tür bir çadır, iki kişilik kapasite olacak şekilde tasarlanmıştır , ancak ihtiyaca göre daha da genişletilebilir.

Bu çadırın ham maddesi nedir?

Bu deniz barınağı , vinil ve naylon karışımı, destek için polyester bantlar ve paslanmaz çelikten yapılmış bir mahfaza ile yapılmıştır.

Aynı zamanda içeride toplam 6 saat boyunca nefes alınabilen bir atmosfere izin veren iki karbondioksit temizleyiciye ve ayrıca havanın iç sirkülasyonunu destekleyen dahili fanlara ve depoya yerleştirilmiş iki oksijen monitörü çalıştıran şarj edilebilir pillere sahiptir.

Peki faydaları nelerdir?

  • Dinlenme
  • Oksijen maskesiz durabilme
  • Oksijen tüplerini değiştirebilme imkanı
  • Yemek yiyebilme
  • Bekleme yeri olarak çalışır, böylece dekompresyon olmasını önler.
  • Fotoğrafçılar için barınak olarak tercih edilebilir.

“Deniz Altında Kullanılabilen Kamp Çadırı Geliştiriliyor!” üzerine 2 yorum

  1. Süleyman says:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir