Kapat

4 Adımda Etkili Reklam Yapmanın Yöntemleri Nelerdir?

Televizyonda , billboardlarda , dizi ve filmlerde…  Aklımıza gelebilecek her yerde reklamlar görürüz. Bazıları aklımızda kalır , bazıları bir şeyler satın almamızı sağlar. Müşterilere sunulan reklamların göz alıcı olması esastır. Eğer ilgi çekici bir reklam modeli sunamazsanız sizin için bir kayıp olacaktır. Akılda kalan ve satış artıran reklamların sahip olması gereken özellikler neler mi ?

1 – YARATICILIK

Bir tuvalet de çekilen ve iş görüşmesine katılan , okula giden ve insan gibi konuşan mikropları konu alan bir reklam eminim ki herkesin ilgisini çekecektir. Veya çikolata yedikten sonra vahşi bir gorile dönüşen gencin olduğu bir reklam… Bu tarz reklamlar yani günlük hayatta görmediğimiz , düşünmediğimiz olayları ve karakterleri konu alan reklam modelleridir. Bu reklamlar dikkat çeker ve kendini izletir. Eğer etkili bir tanıtım yapmak istiyorsanız yaratıcı olmaya özen gösterin.

2 – DUYGUYA HÜKMEDEBİLME

Bir şey satın alırken genellikle mantığımıza değil duygularımıza başvururuz . Eğer reklamlar sizin duygularınıza dokunuyor ve mantığınızı geri plana atıyorsa, işte orada etkili bir reklam hakim demektir.  Reklam size hükmeder ve reklam hedef kitleyi harekete geçirir. Reklamlar kesinlikle alıcının , hedef kitlenin duygularına hükmedebilmelidir.

3 – HEDEF KİTLEYİ İYİ BELİRLEYİN

Reklamın sunulacağı kitlenin özelliklerinin bilinmesi en önemli şeylerden biridir. Kitlenizin nerelerde ve ne şekilde aktif olduğunu öğrenmelisiniz.  Örneğin bir çanta satan firmanın reklamını yapacaksınız ve çantalarınız erkekler için ürün sunuyorsa; reklamınızı erkek popülasyonun yoğun olduğu platformlarda , ortamlarda yayınlamalısınız.  Aksi taktirde başarısız bir hedef kitle seçimi satışlarınıza hiçbir katkı sağlamaz ve finansal zarara uğrayabilirsiniz.

4 – MARKAYI DOĞRU YANSITIN

Reklamını yapacağınız markanın özelliklerini iyice benimsemelisiniz. Markanızın özelliklerinin verdiği izlenimin doğru olup olmadığını kontrol edin ve emin olun . Markanızın renkleri , iletişimi biçimi ve markanızın tarzı hedef kitleye doğru şekilde yansıtılmalıdır .

UNUTMAYIN SİZ DE BİR MARKASINIZ VE KENDİNİZE KATTIĞINIZ HER ŞEY MARKANIZIN KALİTESİNİ ARTIRACAKTIR . KALİTENİZİ ARTIRMAYA DEVAM ETMEK  İSTİYORSANIZ BİZİ TAKİP ETMEYE DEVAM EDİN.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir