Kapat

Kandaki Oksijen Seviyenizi Ölçmek Artık Çok Kolay

<iframe src="https://player.vimeo.com/video/255200170" width="640" height="360" frameborder="0" webkitallowfullscreen mozallowfullscreen allowfullscreen></iframe>

Tasarımcı, Hussain Almossawi, kırmızı kan hücreleri etkileyen kalıtsal bir hastalığa karşı erken teşhis için kan (SpO2’nin) oksijen doygunluğunu saptayabilen bir yüzük icat etti.

OXYGEM isimli yüzükte , parmaktan geçebilen kırmızı ve kızılötesi ışık seviyelerini ölçen sensörler bulunmaktadır. Emilen ışık miktarındaki değişimler kandaki oksijen seviyelerini kaydeder ve artarsa ​​uyarır: Oksijen seviyesi düşükse mavi, kan dolaşımında oksijen satürasyonu varsa kırmızıdır.

Ayrıca, verilerin güncellenmesi ile ilgili bir mesaj olduğunda, elektronik bir ekrana sahiptir ve bilgilerin izlenmesi ve kaydedilmesi için oluşturulan uygulama aracılığıyla cep telefonunda uyarılar ve bildirimler etkinleştirilebilir.

Oxygem şarj cihazı kırmızı kan hücresi şeklinde cihazı şarj eder. Mevcut bedenler farklı renklerde, küçük, orta ve büyük olarak seçenekler sunuyor. Cihaz ayrıca, acil durumlarda kullanıcının bulunduğu bölgeyi yerel sağlık servislerine bildirecek şekilde programlanmıştır.

“Kandaki Oksijen Seviyenizi Ölçmek Artık Çok Kolay” üzerine 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir