Kapat

Apple Music ile Spotify Kıyasıya Rekabet Ediyor

Her ne kadar teknoloji şirketlerinin enflasyon kaynaklı satış rakamlarında azalmalar olsa da global bazda bir çok servisin yükselişi devam ediyor. Spotify‘ı diğer şirketlerden ayıran en güçlü yanı fiziksel olarak herhangi bir ürün değil de ücret mukabilinde hizmet sunuyor olmasıdır.

En popüler müzik servisi olmaya hala devam ettiren Spotify, Apple‘ın servisi olan Apple Music tarafından kovalanmaya devam ediyor. Apple‘ın satış rakamlarının düştüğü son dönemler de hız kazanan bir servisi de Apple Music olmayı başardı. 50 milyon premium kullanıcı sayısına ulaşan Apple Music, Spotify‘dan sonraki en büyük müzik servisi olmayı başardı. Spotify‘ın 87 milyon premium kullanıcısı ile karşılaştırınca arada fark olduğunu görebiliyoruz ama Apple Music‘in bu kadar kısa süre de bu kadar büyük rakamlara ulaşmış olması da büyük bir başarı örneğidir.

Ücretsiz Hizmet Sunumu

Apple, iPhone kullanıcılarının ilk defa Apple Music servisine kayıt olmaları halinde ilk 3 ay ücretsiz hizmet veriyor. Spotify ise bu hizmeti sadece 1 aylığına sunuyor. Apple Music‘in herhangi bir ek uygulama gerektirmeden iPhone cihazlar üzerinden kullanılabilmesini de göz önüne alırsak bu başarının sırlarından birini görmüş olacağız.

Spotify Güncellemesi

Spotify servisinden ücretsiz yararlanan kullanıcıları için yakın zaman içerisin de bir iyileştirme yaparak premium kullanıcılar kadar olmasa da spesifik özellikleri kullanabilmelerine imkan sağladı. Bu güncelleme ile beraber sadece indirme işlemi yapamayan kullanıcılar daha fazla şarkı atlama hakkına da sahip olmuş oluyor. Yüksek Kalitede şarkı dinleme özelliği de Free kullanıcılara açılmış oldu. Çok Yüksek Kalitede dinlemek için ise Premium kullanıcısı olma şartı gerekmektedir.

İlerleyen dönemler de Apple Music ve Spotify karşılaşmasını tekrar ele alıp değerlendirme yapacağız. Hangi şirketin servisinin önde olduğunu beraber görmüş olacağız.

“Apple Music ile Spotify Kıyasıya Rekabet Ediyor” üzerine 2 yorum

  1. KONULOJİ says:
  2. KONULOJİ says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir