Kapat

Huawei’ye Şimdi de microSD Kart Engeli Geldi

Huawei’ye Şimdi de microSD Kart Engeli Geldi

Yaranın üzerine tuz dökme zamanı geldi, Huawei şimdi de SD Association’nden (SD Birliği) kovuldu. MicroSD Kart Engeli kapsamında Mevcut ürünlere hiçbir şey olmayacak, ancak gelecekteki akıllı telefonlar ve dizüstü bilgisayarlar evrensel taşınabilir depolama standardını kullanamayacak ve Huawei başka bir özel depolama seçeneğine geçmek zorunda kalacak.

ABD Yöneticisinin emri ile, tüm ABD şirketlerinin Google, Microsoft, Qualcomm, Intel ve Broadcom gibi büyük isimler de dahil olmak üzere Çin şirketiyle iş yapmalarını yasakladı.

Bunu da okuyabilirsiniz: Huawei’nin Bir Fabrikasında Üretim Durduruldu!

Huawei’ye hangi şirketler desteği kesti?

Bu, Android, Play Store, Windows veya akıllı telefonlara ve dizüstü bilgisayarlara giren tüm önemli yazılımlara artık erişim olamayacağı anlamında geliyor. Bu kısıtlamalara rağmen, Huawei, Wi-Fi standartlarını kontrol eden Wi-Fi Alliance tarafından “geçici olarak sınırlandırılmıştır” yasağına sahip; Huawei’nin Kirin işlemcilerinin temel tasarım özelliklerini lisanslayan ARM’ten; ve ayrıca RAM özelliklerini tanımlayan JEDEC’ten, şirket kendi isteği ile gönüllü olarak ayrıldı.

Huawei acı dolu bir dünyada. Şimdi de microSD Kart Engeli

Önemli hatırlatma: Huawei, kendi standartlarında microSd kartlar üretti ve bunlar satışta. Sd kart desteğini devam ettirebilmek için bu kartları satın alabilirsiniz.

Kart özellikleri; 128 MB ve 256 GB gibi standart boyutlarda ve 90 MB/s okuma hızına sahip. Tek bir sorun var. Bu sorun, eşdeğer bir microSD kart fiyatının üç katı fiyatında. MicroSD ekosistemine erişimi kaybetmek, şu anda Huawei’nin (veya müşterisinin) en büyük sorunu haline geldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir