Kapat

Yerli Otomobil Hakkında Her şey! Genel Değerlendirme

Yerli otomobilimiz TOGG resmi olarak açıklandı. TOGG kısaltması “Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu” olarak bilinmektedir. Milli projelerimizden biri olarak kabul edilen Yerli Otomobil TOGG Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN eşliğinde tanıtıldı. Yerli otomobilimiz TOGG tamamen elektrikli olarak piyasada yerini alması bekleniyor.

Yerli Otomobilin özellikleri nedir? Yerli otomobilin fiyatı nedir? gibi soruları merak ettiğinizi biliyoruz. O zaman bu sorulara açıklık getirelim.

“Yeniliğe Yolculuk Buluşması”  kapsamında Gebze’deki Bilişim Vadisi’nde gerçekleşen yerli otomobil organizasyonu büyük bir ilgiyle gerçekleşmişti.

TOGG katılımcılara ev sahipliği yaparken, yerli otomobilin sürüş deneyimini göstermek amacıyla otomobil simülatörü de fuar alanına konuldu.

Yerli otomobilde 300 ve 500 kilometre menzil seçenekleri bulunuyor. Yerli otomobil için söylenen şarj süresi 30 dk da %80 doluluğa ulaşmak. Ayrıca otomobil uzaydan sürekli internete bağlı olacak, bu sayede güncellemeleri sürekli alabilecek.

Türk Otomotiv endüstrisinin ana merkezi olması planlanan TOGG fabrikasının temelleri, 2020 yılında atılacak. 2030 yılına kadar ise fikri ve sınai mülkiyet hakları tamamen kendisine ait bir ortak e-platform üzerine 5 farklı model üretecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.