Kapat

Yeni TL Simgesi Nasıl Yapılır?

TL simgesini kullanabilmek için kopyala- yapıştır en iyi çözüm olacaktır. Şu an için henüz yeni olan ₺ (TL) sembolümüz tam anlamıyla tüm cihazlarda yer almamaktadır. Bu yüzden TL (₺) sembolünü buradan kopyalayıp kullanabilirsiniz.

Peki (₺) sembolü nasıl bulundu?

TL (₺) sembolü YTL’deki altı adet sıfırın atılmasından sonra bir yarışma sonucunda belirlenmiştir ve günümüzde kullanılmaktadır.

Henüz bazı mobil cihazlarda TL (₺) sembolü yer almamaktadır. Ancak daha yeni chazlarda veya Windows 10 gibi işletim sistemlerinde artık TL sembolü kullanılabilmektedir. Windows işletim sisteme sahip yeni cihazlarda TL sembolünün tuş kombinasyonu AltGr + T olarak belirlenmiştir. TL sembolü zamanla tüm cihazlarda yer alacaktır. Ancak çözüm olarak buradaki sembolü TL ₺ kopyalayıp dilediğiniz yerlerde kullanabilirsiniz.

Kopyala- Yapıştır ile TL simgesi nasıl yapılır?

Yazılarınızda TL sembolünü kullanmak için herhangi bir internet sitesinden TL sembolünü kopyalayabilirsiniz. Kopyaladığınız TL sembolü dilediğiniz yerde çalışacaktır. TL simgesi çoğu internet sitesinde yer alacağı için TL simgesini kolaylıkla bulabilme imkanı vardır. Lakin Windows 10 gibi güncel bir işletim sistemi kullanıyorsanız “AltGr + T” tuş kombinasyonu ile sembolü yapabilirsiniz.

Android Cihazlarda TL Sembolü Nasıl Yapılır?

Eğer Android cihazınızda TL sembolü mevcut değil ise yeni gelecek olan güncellemeleri bekleyebilirsiniz yada Play Store üzerinden Türkçe Klavye’ler indirip, TL sembolü bulunan bir klavyeye geçiş yapabilirsiniz. Bu sayede siz de ₺ sembolüne sahip olacaksınız. TL sembolü yapmak artık çok kolay.

TL Sembolünü buradan kopyalayabilirsiniz. ₺ ₺ ₺ ₺ ₺ ₺

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir