Kapat

WhatsApp, Karanlık Mod Özelliği Üzerinde Çalışmaya Başladı!

WhatsApp, Karanlık Mod Nedir ?

WhatsApp yakında Android kullanıcıları için karanlık mod özelliğini duyurabilir. Geçen yıl Ekim ayında bildirilen bu söylenti, iOS cihazları için de benzer bir Karanlık Mod özelliğinin test edildiğini vurguluyorlar.

Test İşlemleri Sürüyor

En son WhatsApp 2.19.82 Android beta güncellemesinin kodlarının arasında Karanlık Mod kodları bulundu. Özellik şu anda geliştirilme aşamasında olduğundan, şu anda yalnızca geliştirici tarafından çalıştırılabiliyor. Bu özellik henüz tüm kullanıcılar için mevcut olmadığını belirtmek gerekir.

Cihazınıza en son WhatsApp beta sürümünü yüklemiş olsanız bile, özelliği deneyemezsiniz. Aşağıdaki ekranlarda da görebileceğiniz gibi, WhatsApp, Karanlık Mod özelliği ile uyumluluk sağlamak için tüm Ayarlarda epeyce tasarım değişikliği yapılıyor.

WhatsApp, Karanlık Mod ne işe yarar ?

Ne yazık ki, yine de başka bir kötü haber var. WABetaInfo tarafından paylaşılan ekran görüntülerine dayanarak, Android cihazlar için Karanlık Modu’nun saf siyah yerine çok koyu gri bir renk kullanılacağı anlaşılıyor.

Bununla birlikte, özelliğin gelişimin erken aşamalarında olduğunu, yani değişikliklerin beklenebileceği akılda tutulmalıdır.

 

Aynı zamanda, hem Android hem de iOS kullanıcılarının WhatsApp‘ın Karanlık Mod özelliğini almaları biraz zaman alacak gibi gözüküyor. Ancak, iOS kullanıcıları bu özelliği Android kullanıcılarından daha erken alabilir.

Karanlık Mod özelliğini dört gözle bekliyor musunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.