Kapat

Star Wars Karakterleri Böcekler İle Somutlaştırıldı

Brighton merkezli sanatçı Richard Wilkinson , Star Wars karakterlerine dayanan çarpıcı hayali böcekler üretti. In Arhropoda Iconicus, tanınabilir karakterler Chewbecca, R2D2, Darth Vader ve Han Solo dahil gerçekçi, canlı böcek, dönüşümü ortaya çıkardı.

Wilkinson her zaman doğal tarih tarafından büyülendi. Wilkinson, Fast Company’ye “Bilim adamlarının, benimle gerçekten yankı uyandıran kaotik ve geniş dünya dünyasını sınıflandırdığı ve sınıflandırdığı bir şey var” dedi . Doğal dünyanın çeşitliliğini ve güzelliğini, “modern saplantı dünyası” ve pop kültürü ile birleştirmekten daha iyi bir yolu var mı?

Ne de olsa, fandomlar film, TV, film, kitap, araç veya oyuncak çevresinde büyürken olduğu gibi, sınıflandırmanın ve tanımlamanın arzusu bilimin hemen hemen dışında var oluyor. İllüstrasyonları oluşturmak için Wilkinson, Star Wars’tan ikonlar okuyarak ve en çok tanınan özelliklerini belirleyerek işe başladı.
“Birkaç fikir çiziyorum ve sonra bir böceklerin özelliklerine nasıl dönüşebileceğine dair fikirler için entomoloji kitaplarına ve çevrimiçi koleksiyonlara gidiyorum” diye açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir