Kapat

Sitenizi Daha Hızlı Hale Getirmek İçin En İyi Araçlar Nelerdir?

Sitenizi daha hızlı hale getirmek mi istiyorsunuz? Sayfa hızını artırmak ve site yükleme sürelerini iyileştirmek için sitenizi analiz edip, tüm detayları sizlere sunan bu eşsiz araçlara hemen göz atabilirsiniz.

Google algoritmaları sayfa arama motoru sıralamasında site hızını dikkate aldığından, Superfast (Süper Hızlı) web sitelerine arama motorların da öncelik tanınır.

Burada, daha iyi performans ve daha iyi ziyaretçi deneyimi için site hızını optimize etmenize yardımcı olacak popüler Sayfa hız kontrol hizmetlerini inceliyoruz.

Bunu Da Oku: Sayfa Hızı Seo’yu Neden Etkiler?

1. Google Pagespeed Insights

Bu, Google tarafından sitenizin sayfa hızını test etmek için resmi bir araçtır. Google Pagespeed Insights’ı kullanmak  için, test etmek istediğiniz URL’yi girmeniz yeterli. Bu Google aracı, söz konusu sayfanın hem mobil hem de masaüstü görünümü için Sayfa hızı puanlarını verecektir.

Sayfaların daha hızlı yüklenmesini sağlayan sayfa optimizasyon ipuçlarını öneriyor. Sayfa hızı önerileri de kaynak sayfalarıyla bağlantılıdır, böylece sayfa değişikliklerinin sayfalarınızın daha hızlı yüklenmesini sağlayabilirsiniz.

2. WebPageTest

WebPageTest adı verilen bu hız testi aracı , site sayfa yükleme sürelerinizin derinlemesine analizini sağlar ve hangi site öğelerinin sitenizi yavaşlattığını net bir şekilde anlamanız için ayrıntılı grafikler sağlayabilir. Ayrıca, sıkıştırılmış aktarım, görüntüleri sıkıştırma, önbelleğe alınmış statik içerik ve CDN’nin etkili kullanımı gibi puanlama dereceleri sağlar. Ayrıca, sitenizi hızlandırmak için nelerin değiştirilebileceğini değerlendirmek üzere ayrıntılı analiz, site öğelerinin içerik dökümü ile tam optimizasyon kontrol listesi sağlar.

3. GTmetrix

GTmetrix  , birçok hız parametresinin derinlemesine analizini sağlayan kullanışlı bir araçtır. Google Page hızının puanlarını Yahoo! Yslow sayfa yükleme süreleri ve her ikisinin bir karşılaştırması sonucunda analizler verir. Bu iki puandan da yararlanarak, araç çeşitli parametrelere dayalı olarak sayfa hız optimizasyonu önerileri ve puanların nasıl geliştirilebileceğini gösterir.

4. Pingdom Web Sitesi Hız Testi

Pingdom, site yükleme zamanlarını değerlendirmek için başka bir araçtır. Pingdom Web Sitesi Hız Testi  , sitenizi farklı sayfa öğelerinin görünümünü ve yüklenecekleri zamanı göstermek için hızlı bir şekilde analiz eder. Bu, DNS aramalarını en aza indirgeme, tarayıcı önbelleğe alma , yönlendirmeleri en aza indirme gibi farklı ortak sayfa hız ölçütlerine performans notu verir . Ayrıntılı bir sayfa analizi ayrıca içerik boyutu ve tür ve sunucu kodu yanıtlarını da analiz eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir