Kapat

SEO Nedir ve İşinize Etkisi Nedir?

İnternet ortamından edinilen tüm deneyimler arama motorları ile bağlantılıdır. Google, Yahoo ve Bing gibi arama motorları ile yapılan konuşma sonucunda, tüm çevrimiçi ziyaretlerin %93’ü arama motorları tarafından edinildiği öğrenilmiştir. Bu durum, tarayıcıyı açan her 100 kişi için, 93’ünün ilk yaptığı şey, arama sonucunda çıkan bu sitelerden birine yöneldiğini göstermektedir.

İlk Sayfaya Nasıl Girersiniz?

Her gün yapılan 6.586.013.574 arama ile bunun kuruluşunuz için muazzam bir pazarlama fırsatı olduğunu söylemeden geçmeyelim. Muhtemelen, “İşletmemle alakalı aramalar için nasıl iyi bir sıralamada yer alabilirim?” Ya da “Google ilk sayfada nasıl yer alabilirim?” gibi sorulara yanıt olarak SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) cevap olarak verilebilir. SEO, bir arama motorunun iç çalışmalarının ve bir web sitesinin sıralamasını yükseltmek için manipüle edilebilecek faktörlerin incelenmesidir. Dahil olan çok sayıda taktik ve stratejileri vardır.

Birkaç SEO İpucu

  1. Web sitenin kullanıcı dostu ve gezinmesi kolay olduğundan emin olun.
  2. Kitlenizin değerli bulduğu benzersiz içerikler oluşturun.
  3. Sitenizdeki anahtar kelimeleri kullanarak kitlenizi genişletin.
  4. İçeriğinizi sosyal medya ağlarında paylaşın.
  5. İlerlemenizi izlemenize yardımcı olacak Google Search Console gibi araçlardan faydalanın.
  6. Geri dönüşümü olan içerikler üretin.

Bunlar sadece birkaç sıralama fikri ve arama motorlarında sıralamaya başlamanız için ilk adım. Gerçekten sonuç veren bir SEO kampanyası genellikle aylarca ve yıllarca süren yoğun çalışmalara dayanabilir.

SEO İşinizi Nasıl Etkiler?

SEO, kuruluşunuzun internette bulunmasını sağlamak için kesinlikle çok önemlidir. İşletmenizin dünya çapında kurumsal olmadığı takdirde, çok fazla bilinmeniz olası değildir. Bu yüzden en önemli destekci SEO’dur. İşletmeniz çevrimiçi olarak yürütülmüyor olsa bile, yerel aramalar mobil ziyaretçilerin %50’sini bir gün içinde mağazaları ziyaret etmeye yönlendirir ve yerel aramaların % 18’i bir gün içinde satış miktarına etki eder. Küçük bir işletme olarak sağlam bir yerel SEO stratejisine sahip olmak çok önemlidir.

Web siteniz pazarlama stratejinizin kalbiyse, sağlam bir SEO stratejisi ona kan taşıyan damar olacaktır. Bu sadece stratejinizin tek bir parçası olabilir, ancak onsuz kimse içeriğinizi bulamaz veya işinizi öğrenemez

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir