Kapat

Raspberry Pi Windows 10 Kurulum Kılavuzu

Raspberry Pi meraklıları, Windows 10’u Raspberry Pi mini PC’ye yüklemeye çalışıyor olabilir. O zaman bu makaleyi meraklısına okutunuz veya okuyunuz. Windows 10 IoT Core’un Raspberry Pi’ye nasıl yükleneceğini ayrıntılı olarak açıklıyoruz.

Microsoft, özellikle Nesnelerin İnterneti uygulamaları için tasarlanmış en son Windows 10 işletim sisteminin iki sürümünü piyasaya sürmüş ve Microsoft Windows 10 IoT Core ve Windows 10 IoT Enterprise olarak kullanılabilir durumdadır.

Raspberry Pi mini PC’nize Windows 10’u yükleyebilmek ve eğiticiyi takip edebilmek için aşağıdakilere ihtiyacınız olacak.

  • Windows 10 IoT Core Dashboard’un bir kopyası – burada bulunan resmi Microsoft Web sitesinden indirilebilir. 
  • Yükleme sırasında dili seçmek için bir giriş aygıtı 
  • İşlemleri görüntülemek için bir ekran; 
  • Raspberry Pi’yi Ekrana (bilgisayar veya TV) bağlamak için bir HDMI kablosu 
  • OS’yi Raspberry Pi’ye yükleyebilmek için SD Kart 
  • Ortak bir WiFi bağlantısı

Boş SD kartına Windows 10 Nesnenin Aktarımını yükleyip kurduktan sonra mini PC’nizi monitörünüze bağlayın ve açın. Windows Club web sitesinde şöyle açıklanmaktadır: “Raspberry panosunu güçlendirir, Windows IoT Core’u kendi üzerine çizer ve yükler. Şimdi uygulamanızı Raspberry panosuna yükleme zamanı. Uygulamanızı kullanabilir veya Gösterge Tablosunda bulunan örneklerden birini kullanabilirsiniz. Her örnek, nasıl kullanılacağını anlatan çevrimiçi yardım sayfasına bağlanır. ”

Daha fazla detay kısa zaman sonra paylaşılacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir