Kapat

PC için Nintendo 3DS Emülatörü

PC’nizde Nintendo kullanmak ister misiniz? Nintendo 3DS oyunlarını seviyor musunuz? Ancak, oynamak için Nintendo konsolunuz yok mu? Telaşa gerek yok! PC’nizde, 3DS oyunları oynamak için 2019 yılı için En İyi 3DS emülatörü göstereceğiz.

Nintendo 3DS, konsol tarafından sunulan çok sayıda oyuna sahip. Nintendo oyunları, dünya çapında en popüler konsollardandır. PC için en iyi 8 3DS listesini inceleyiniz (Mac, Windows, Linux).

Bu Nintendo 3DS emülatörleri , Nintendo 3DS sistemini taklit eden flash bellekler gibi işlem yapar, PC’nizde oyunların keyfini çıkarmanıza izin verir. Varsayılan klavye kontrollerini istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Bir sonraki yazımızda Android cihazlarda Nintendo kullanma yazımızı ele alacağız.

PC için En İyi Nintendo 3DS Emülatörü (Windows, Mac ve Linux)

1- Citra (Windows ve Mac için 3DS Emülatörü)

Citra, Mac ve Windows PC‘ler için tavsiye edilen ve çalışan bir Nintendo 3DS emülatörüdür ve bilgisayarlarda 3DS oyunlarını stabil bir şekilde oynama imkanı sağlar. Ayrıca, orijinal Nintendo konsolundan çok daha büyük çözünürlükleri göstermek için 3D grafikleri mevcuttur.

Bu Açık Kaynak projesi, ilk halka açık versiyonunu 2015 yılında piyasaya sürülmeden, deneysel bir yazılım olarak yayınlanmıştı. Sadece iki yılda Citra, oyunların çoğunu 60fps ve 400 × 200 çözünürlükte orijinal ekrandan çalıştırabiliyor.

Emülatör, her oyuna uyarlanmış çeşitli görselleştirme modları barındırıyor.

ROM’ları yüklerken şifrelerinin deşifre edilmesi gerekir, bu nedenle doğrudan 3DS veya 3DZ formatında olan yedeklemeleri doğrudan kabul etmez. İnternette, çeşitli araçları kullanabilirsiniz. Gereksinimlere bakacak olursak, yalnızca 64 bit işletim sistemi (Windows 7 ve üstü) ve OpenGL 3.3 veya üstünü destekleyen bir grafik kartı ile çalışmaktadır.

2- NO$GBA (Windows için)

NO$GBA programını güncel tutmak istiyorsanız en son güncellemeyi indirmek için 2,5 $ ödemeniz gerekiyor. En son sürümü her güncellediğinizde önceki sürüm ücretsiz olarak indirilebilecek.

3- R4 3DS Emulator (Windows)

Nintendo 3DS oyunlarının PC versiyonları olmadığından bir nintendo 3ds emülatörü çok kullanışlı olacaktır. Bu emülatör, 3DS oyunlarının çoğunu, Windows işletim sistemiyle çalışması için bir özel yazılımlar sunar. R4 3DS Emulator , Nintendo 3DS konsolunun işlemlerini ve grafik sistemlerini taklit eden, Windows PC’de 3DS oyunlarını oynamanıza izin veren bir Windows çalıştırılabilir programdır.

Bu emülatör ile çok sayıda Nintendo 3DS oyunu oynayabilirsiniz. Emülatör, bir R4 3DS flash belleğinin çalışma şeklini taklit ederek çalışır. Kullanmaya başladığınızda emülatör, kullanıcıdan oyun kartını takmasını ister. Sonra yerel diskinizden 3DS oyun rom dosyalarından herhangi birini seçmeli ve doğrudan emülatörde oynamalısınız. Klavyedeki denetimleri de özelleştirebilirsiniz.

R4 3DS Emulator ayrıca oyun geliştiricileri için de faydalıdır. Geliştiriciler çalışmalarının sonuçlarını doğrudan bilgisayarlarında, konsola geçmek zorunda kalmadan inceleyebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir