Kapat

İzlediğinize Değecek Film veya Dizi Arıyorsanız Buyrun Önerilerim

Yoğun bir hafta geçirdiniz ve yorgunluğunuzu atmak için ya da boş zamanınızı değerlendirmek için film veya dizi izlemek istiyorsunuzdur. Seçtiğiniz bir filmin sonunda belki bir heyacan vardır ya da birazdan o fragmanda ki gibi sahneler gelecektir elbet. Heyecanla filmi/diziyi bitiriyorsunuz ve beklentinizi karşılamadığını fark ediyorsunuz. Olan zamanınıza oluyor. O yüzden gelin her zevke uygun olarak düzenlediğimiz kaliteli film/dizi önerilerimize bir göz atın.

1) Anti Kahraman, Süper Kahraman ve DC, Marvel Comics Severlerin bayılacağı Dizi ve Filmler

THE PUNİSHER

punisher ile ilgili görsel sonucu

Şahsen Marvel Comics stüdyolarından çıkan kaliteli ve gerçekçi dizilerden biri olduğunu düşünüyorum. Hikayesinden tutun da işleniş biçimine kadar özgün bir yapım. İzlerken sıkılmayacağınıza eminim.Ayrıca çizgi roman severlerde diziyi beğenirlerse Türkiye de sadece bir serisi yayınlanmış olsa da Punisher MAX serisini okuyabilirler. Eğer şiddet içerikli dizilere veya çizgi romanlara yeni başlıyorsanız sakın ama sakın Punisherdan başlamayın.

Diziyle ilgili bir kaç bilgi vermek gerekirse şuan için iki sezon yayınlandı. Dizinin ana karakteri olan Frank Casle karşımıza ilk olarak yine bir Netlix, Marvel ortak yapımı olan DareDevil’de karşımıza çıkıyor. Tek amacı ailesini öldürenlerden intikam almak olan Frank’in hayatının hızına yetişebilecek misiniz?

Şöyle ufakta bir uyarı yapayım gerçekçi kan efektlerini kaldıramayanlar lütfen izlemesin. On altı yaş ve üzeri olduğunu da unutmayalım.

DareDevil

daredevil ile ilgili görsel sonucu

İzlediğinizde etkileneceğiniz, eğer iyi bir izleyiciseniz de çok sağlam hayat dersleri çıkartabileceğiniz türde bir dizi. Heyecan ve etkileyiciliği konusunda Punisher kadar iyi olmasa da (ki bu benim şahsi görüşüm) bir çok dizi ve filme göre çok daha etkileyici. Bu üç sezonluk dizinin hikayesi sizi oradan oraya sürükleyecek. Her daim bir vurgun yiyeceksiniz. Şaşıracaksınız, nefesinizi tutacaksınız!

Matt Murdock ‘a hayretle bakacaksınız.

Şimdiden iyi seyirler dilerim.

SUICIDE SQUAD

intihar timi ile ilgili görsel sonucu

Birde Dc Comics’in en çok bilinen filmlerinden birine gelelim. Benim görüşlerimce ve genel olarakta izleyenlerin görüşlerini ele alırsak bu diğer izlediğiniz DC filmlerinden biraz daha renkli gelecektir size. Bunun sebebi belki renkli karakterleridir belki de alışık olmadığımız bir Joker’dir. Kim bilebilirki. Filmin özelliklerinden birine de gelirsek filmde ki Joker çoğu kez tartışmaya sebep oldu. Bakalım siz hangi jokeri tercih edeceksiniz eskisini mi, yenisini mi?

Kafa dağıtmaya birebir diyebilirim.

WATCHMEN

Ä°lgili resim

Çekim yılına göre çokta kaliteli bir film bunu hiç düşünmeden söyleyebilirim. Tamam kabul biraz uzun ama anlam vererek izlerseniz sürenin ikiye katlanmasını isteyeceksiniz.Bazı kişilere göre sıkıcı bir film olabilir ama zevkler ve renkler tartışılmaz. İzlediğim en iyi DC filmi bile diyebilirim.

İçerik hakkında pek yorum yapmayayım bu spoiler olur ama filmin sonunda sizi büyük bir zeka gösterisinin beklediğini rahatlıkla söyleyebilirim. Bu filmi de beğenenler çizgi romanını inceleyebilir. Hatta filmi izlemeniz için bir sebep söyleyeyim uyarlandığı çizgi romanın yazarı ALAN MOORE. [Sektörle yakından alakası olanlar izlemeye gitti bile.]

2) Korku Filmi Düşkünlerine Film Önerileri

Elm Sokağında Kâbus

elm sokağı ile ilgili görsel sonucu

Eski bir yapım olmasına rağmen şimdiye kadar tekrar tekrar izlediğim ve her seferinde de zevk aldığım nadide korku filmlerindendir. Eğer korku filmi izlemeyi seviyorsanız ve bu filmi izlemediyseniz büyük kayıp diyebilirim.

Cehenneme Bir Adım

cehenneme 1 adım ile ilgili görsel sonucu

Yine muhteşem ötesi bir film daha. Eğer korku filmlerinden etkilenen biriyseniz bu seriyi izleyip uyumak için yatağa gittiğinizde nefesinizi tutacağınızı ve tavanlara bakıp duracağınıza garanti veririm. Eski bir korku filmi olduğuna bakmayın, yeni yapımlara göre daha gerçekçi.

Ruhlar Bölgesi

ruhlar bölgesi 1 ile ilgili görsel sonucu

Serinin seveni ve beğeneni çok diyebilirim. Zaten piyasaya sunulduğunda yönetmeninden dolayı bir sıfır önde başladı denilebilir. İzlediğinizde o kadar çok korkacağınızı sanmayın. Benim gözümde daha çok gerilim filmi ama izlemezsenizde kaybınızın olacağı türden bir film.

3) Hem Aşk Filmi Olsun Hemde Beni Çeken Bir Yönü Olsun Diyenenler İçin Filmler

Aşk, Gurur ve Zombiler

aşk ve gurur ve zombiler ile ilgili görsel sonucu

Benim çok beğendiğim bir yapımdır. Hem aşk olsun hem eğlenceli olsun hem de biraz aksiyon olsun diyenler için ideal bir film. Çoğumuz Aşk ve Gurur kitabının içeriğini biliyordur. Şimdi birde buna zombiler ekleyin ve olacakları keyifle izleyin. Umarım beğenirsiniz.

Sıcak Kalpler

sıcak kalpler ile ilgili görsel sonucu

Benim çok fazla haz almadığım ama izlendiği zaman beğenilen filmlerden birisi. Beğenmememin sebebini merak ederseniz genel olarak zombi makyajları vs. Eğer izlediğim film konusu ne olursa olsun yinede gerçekçi olsun diyorsanız izlemek size vakit kaybı gibi gelecektir. Ama biraz eğleneyim gerçekçiliğin benim için önemi yok diyorsanız çok muhteşem bir film.

4) Kitaplardan Uyarlanan Filmler (Kategori ayrımı yok)

Labirent Serisi

Labirent ile ilgili görsel sonucu

İzlediğim en güzel filmlerden birisi diyebilirim. Özellikle de kurgusu yönüyle çok sevdiğim film serilerinden biridir. Eğer önce kitabını mı okusam yoksa filmini mi izlesem ikileminde kalırsanız öncelikle kitabını okuyun. Çünkü ilk filmi izlerseniz kitap okurken sürekli filmle kıyaslayıp durursunuz.

Benim en beğendim oyuncu kadrosuna ve yine en sevdiğim yazarın bir eserinden uyarlandığı için benim gözümde torpilli bir film.

O

ıt ile ilgili görsel sonucu

Yine usta yazar Stephen King’in kitaplarından uyarlanmış bir korku filmi. Kitabıda filmi de gerçekten çok kaliteli. Okursanız veya izlerseniz pişman olmazsınız. Gerçekçilik açısından değerlendirirsek ben kolay kolay bir kusur bulamadım.

(Palyaçolara fobisi olanların filmi izlememesini tavsiye ediyoruz.)

Açlık Oyunları

açlık oyunları ile ilgili görsel sonucu

Yine bir çok kişinin adını duyduğu yada izlediği bir seri daha. Oyuncularından tutunda çekimine kadar on üzerinden dokuz vereceğim bir filmdir. İzlerseniz beğeneceğinize garanti veririm.

Kitaplardan uyarlanmış en iyi filmler katagorisinde izlediklerim arasında ilk üçe girer.

İzlemeden geçmeyin derim.

5) Animasyon Filmleri

Çocuğunuzla beraber ailecek izleyebileceğiniz en kaliteli filmler bu listede

Robinson Ailesi

ROBİNSON AİLESİ ile ilgili görsel sonucu

Bazı yerlerde küçüklerle beraber güleceğiniz bazı yerlerde de onlarla beraber surat asacağınız türde sürükleyici bir film. Bence her çocuk izlemeli.

Oyun Bozan Ralph

oyun bozan ralph ile ilgili görsel sonucu

İzlediğinize pişman olmayacağınız türde eğlenceli bir film. Tekrar tekrar izleyeceğinize eminim.

Madagaskar

madagaskar film ile ilgili görsel sonucu

Kaç yaşında olursanız olun memnuniyetle ve gülerek izleyeceğiniz hayvanlar aileminde geçen bir çizgi film. Biraz neşelenmek istiyorsanız mutlaka izleyin derim.

Buz Devri

buz devri ile ilgili görsel sonucu

Karakterleriyle olsun, kurgusuyla olsun tam bir aile filmi.Ayrıca çocuklar için çokta eğitici ve öğretici bir film olduğunu düşünüyorum.

6) İzleyenlerin Onayından Geçmiş Yabancı Diziler (EN İYİ 2)

The Walking Dead

The Walking dead ile ilgili görsel sonucu

2010 dan beri izleyici kitlesini ayakta tutan ve sürekli arttıran şuan için izleyenlerin en çok beğendiği dizilerden biri diyebilirim. Oyuncuların yıllar içinde kendini geliştirmesinin yanı sıra film kurgusuda sürekli kendini geliştirmekte. Heyecanın hiç bitmediği bir dizi. İzlemekten zevk alacağınızı düşünüyorum. TWD nin güzel bir yanı da hem okuyucu kitleye hem çizgi roman sever kitleye hem de sinema seven kitleye hitap etmekte.

Doctor Who

doctor who ile ilgili görsel sonucu

Doctor Who başlı başına bir evren ve 1950 lerden beri ekranlarda .Şimdi diyeceksiniz ben o kadar eski bir diziyi nasıl izleyeyim veya bitireyim. DW yönetmenleri oyuncuları hikayeye 2005 yılında yenilik yaptılar. Yani siz 2005 yılından sonra yayınlanmış olan kısmı izleyeceksiniz.

İlk yabancı dizi deneyimlerimden biriydi. Çok severek izlediğimi rahatlıkla söyleyebilirim insanı etkileyen biri dizi aslında. Bu sadece benim görüşüm değil DW yi izleyen insanları çoğu kaliteli buluyor. Çok renkli ve macera dolu bir evren. Gerek karakterleri dolayısıyla gerekse kurgusu ve olaylarıyla kendinizi kaptırıp gideceğiniz bir seri.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir