Kapat

Günümüzde Popüler Olan 4 Retro Oyun

80’lerin ve 90’ların popüler olan her şeyi, günümüzde yakından takip ediliyor. Bizlerin nostaljiye olan aşkı her geçen gün, her yeni teknoloji ile daha da artıyor.

10 yıldır gelişen oyun teknolojisinin aksine, retro oyunlar en eski teknolojiyi elinde tutmayı başarıyor. Hızla gelişen bir teknoloji dünyasında yaşıyoruz ve bu da yenilikçi oyunların artmasına vesile oluyor. Ama bu eski her şeylere olan sevgimizi kaybettiğimiz anlamına gelmiyor.

Street Fighter, Duck Hunt ve Sonic the Hedgehog oyunları oynadığınız günleri hatırlayın ve bu heyecanı tekrar yaşamak için sıkı durun!

Donkey Kong (1981)

Bir şekil veya formda hayvanları içeren klasik oyunları bilirsiniz, ama Donkey Kong’dan Gorilla şüphesiz, oyun dünyasının bilinen en iyileri arasında yerini alıyor. Donkey Kong 1981’de bir Nintendo arcade makinesi için piyasaya çıkmıştı. Ünvan, çok popüler hale geldi ve hatta oyun dünyasını kırmızı tulum giyen bir karaktere bezendi. Bahsettiğimiz kişi şüphesiz Mario’dur. Retro oyun salonları eskisi kadar büyük olmayabilir, ancak Donkey Kong hala free Kong adlı bir sitede oynamak için kullanılıyor.

Tetris (1989)

Pokémon, Candy Crush ve Angry Birds gibi şeylerden önce, Tetris adıyla bir oyun vardı. Game Boy ile ücretsiz olarak dahil edilen Tetris, zihni genç ve etkileyici olan herkese çağının en bağımlılık yapıcı oyunuydu. Tetris oyununa buradan ulaşabilirsiniz.

Double Dragon (1987)

Klasik bir beat ‘ em up oyunu. Ya Jimmy Lee’nin (kırmızı) ya da Billy Lee’nin (mavi) karakterini oynadın ve görev Billy’nin kız arkadaşını siyah savaşçı çetesinden kurtarmaktı. Bu oyuna ise buradan ulaşabilirsiniz.

Space Invaders (1978)

Space Invaders 70’lerin oyunudur. Bu oyunda yaklaşan düşmanı yok etmeye çalışan bir uzay gemisi kurgusu vardır. Bu oyuna buradan ulaşabilirsiniz.

Tabii ki, bu oyunlar, tıpkı sizin gibi oyuncularla bir araya gelmeyi bekleyen çeşitli retro oyunlar koleksiyonunun sadece küçük bir kısmı. Eğer bunlar çocukluğunuzu geliştiren oyunlar değilse, her zevke hitap edecek başka birçok seçenek var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir