Kapat

Google, Reklam Engelleme İşine Giriyor!

İnternetin tartışılmaz kralı Google, reklam engelleme işine giriyor.

Google, Reklam Engelleme İşine Giriyor!
Perşembe günü başlayacak olan uygulama ile Google kullanıcıları tarama deneyimini en iyi şekilde kullanmaya başlayacaklar. Chrome’un şirket içi reklam engelleyicisi, misyonu Web kullanıcıları için daha iyi bir reklam deneyimi yaratmak olan “İyi Reklamlar Koalisyonu” endüstri grubu tarafından belirlenen belli ölçüt kümesine uymayan reklamları silmeyi kararlaştırdı.

Kriterler, “sesli video reklamları otomatik oynatma”, “büyük yapışkan reklamlar” ve ekranın yüzde 30’undan fazlasını alan mobil reklamlar da dahil olmak üzere kullanıcılara en çok rahatsızlık veren 12 tür çevrimiçi reklamın olacağı belirtiliyor.

Bu tür reklamlardan birine sahip bir siteyi ziyaret ettiğinizde, engellendiğini bildiren bir bildirimin yanı sıra reklamlara izin vermeye devam etme seçeneği de alırsınız. Google, siteleri düzenli olarak inceleyecek ve reklamlarını “geçmek, uyarı veya başarısız olarak derecelendirme” ile değerlendirecek.

Çarşamba günü, Google mühendislik müdürü Chris Bentzel, Google’ın hareketinin hızlı sonuçlar verdiğini belirtti. “12 Şubat itibariyle Better Ads Standards’tan başarısız olan sitelerin% 42’si sorunlarını çözdü ve şu an geçer durumda” diye yazdı. “Bu umduğumuz sonuçtur. Bu siteler, reklam deneyimlerini kendileri düzeltmek ve tüm web kullanıcılarına fayda sağlamak için gerekli adımları atacaktır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir