Kapat

Galaxy S9 ve S9 Plus Bazı Ciddi Kamera Yükseltmeleri Yapılabilir

Galaxy S9 Plus’daki çift kameralar gibi bir değişiklik yapabilir.

Samsung’un amiral gemisisi Galaxy S9 hemen üzerimize geldi ve en yeni noktalar S9’un fotoğraf makinesinde değişiklikler yapılacağını duyurdu.
ETNews’in Kore’de yayınladığı yeni bir rapor  , daha büyük Galaxy S9 Plus’ın çift 12 megapiksel arka kameralar alacağını iddia ediyor. Galaxy Note 8 Samsung’un ilk çift arka kamera telefonu ve daha büyük S9 varyant aynı özelliğini alabilir iddiaya göre kamera kurulum için benzer  iPhone 8  ve  iPhone 8 Plus’ın temeli esas alınacak.
Samsung, DSLR fotoğraf makinesine benzer şekilde, arka planı bulanık portre fotoğrafları oluşturmak için sık sık kullanılan çift kamera ayarlarını kabul etmede yavaş oldu. Galaxy S8’i iki kamera ile donatmak, biraz daha büyük bir telefon için daha yüksek bir fiyatı haklı çıkarmaya yardımcı olurken, Galaxy S8’i biraz daha ucuz bir maliyete düşürdü.
Ayrıca , Galaxy S9 telefonlarının düşük ışıklı fotoğraflarını geliştiren yeni bir kamera merceği alabileceğini de belirtti. Kameranın F1.5 ve F2.4 açıklıkları arasında senaryoya göre geçiş yapabileceği söyleniyor. Bu, gerektiğinde az ya da çok ışığa izin verebileceği anlamına gelir. 
Fotoğraf meraklıları için F1.5 diyafram, tüm Galaxy S ve Not cihazlarını içeren diğer akıllı telefonların çoğundan daha küçük ancak Samsung’un değişken diyafram lensinde premium W2018 kapaklı telefonda zirveye ulaştıkları görülüyor.

S9’un Macro Merceği

Galaxy S9’un ayrıca 12 megapiksel çözünürlüklü bir arka kamera ve 8 megapiksel ön kameraya sahip olduğu bildirildi. 
Telefonların kameraları, geliştirilmiş otofokus ve iris tarama teknolojisinin yanı sıra süper-yavaş çekimli video kaydı da destekleyebilir. ETNews kaynakları hakkında detaylara girmedi, bu nedenle her zaman olduğu gibi bu haberi de bir miktar bilgiyle yapmış olduk. Samsung söylentiler hakkında yorum yapmayı reddetti.
Samsung,  önümüzdeki ay düzenlenecek olan Mobile World Congress konferansında dünyanın en büyük mobil gösterisi olan Galaxy S9’u duyuracağını doğruladı  . Kesin tarihler gelince, söylentiler  16 Şubat ve satılık tarihi olan 26 Şubat lansmanına işaret ediyor . Ne olursa olsun, çok uzun süre beklemek zorunda kalmayacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir