Kapat

Google ve Apple’ın Servis Otobüsleri Saldırı Altında

Ülkenin en büyük teknoloji şirketlerinden ikisi saldırı altında.

Google ve Apple, çalışanları bir otobüste seyir halindeyken bilinmeyen bir sebeple saldırıya maruz kaldılar.

Maddeyi soruşturan polisler, kayaların, pelletlerin veya başka bir nesnenin hasara neden olup olmadığını araştırmaktalar ama henüz bir bilgi vermediler. Yetkili makamlar, olaylarda yaralı olmadığını söyledi.

Polisler, beş ayrı olayda, belirtilen otobüste dört tane Apple çalışanı ve bir Google aracı – I-280’de hava yastıklarının açıldığını söyledi. Saldırılar, otobüsler San Francisco’dan Silikon Vadisi’ne yaklaşık olarak üçte ikisi olan Woodside Yolu ile Route 85 arasındaki otoyol hızında yolculuk ederken yaşandı.

I-85, San Francisco ve Silikon Vadisi arasındaki ana karayolu olup, birkaç teknoloji devi tarafından, işçilere saatlik yolculuklarda çalışanlara ulaşım sağlanması için kullanılıyor.

Yerel raporlara göre, 2013’te bir Google aracı, West Oakland’daki yolcuları kaldırırken bir lastik patlatıldı ve bir penceresi kırıldı, diğerinin ise bir BART istasyonunda engellendiği belirtildi.

Aynı yıl bir Apple servisi, “Eviction Free San Francisco” eylemi yapan protestocuların yanı sıra “Affordable Housing” sözcükleri bulunan bir tabuta püskürterek 30 dakika direndiler.

Bölgede ev kiraları inanılmaz derecede yüksek olduğu için, bazı çalışanlar ev kirası vermek yerine bir kamyon satın alıp şirket otoparkında, bu kamyonun içinde yatıp kalkmayı tercih ediyorlar.

Değişen güzergahları ilk kez bildiren Mashable tarafından alınan çalışanlara yapılan bir Apple e-postasına göre, gidilen işe 30 ila 45 dakika mesafe katacak olan yerel yolları tercih edecekler.
E-posta “Her zaman olduğu gibi çalışanlarımızın güvenliği birinci önceliğimizdir”

California Otoban Devriyesi Görevlisi Art Montiel, Post’a, otobüslere zarar vermek için hala neyin kullanıldığının bilinmediğini, ancak otoyolda yolculuk yaparken muhtemelen vurulduğunu söyledi.

Montiel, otobüsler kazayla vurulmadığını söyledi.

Bir Facebook mesajında ​​Redwood City, normal Greyhound otobüslerine benzeyen teknik servislerin işaretlenmediğini ve “bunların belirli bir şirkete yönelik olayları hedeflediğine dair herhangi bir belirti olmadığını” kaydetti.

Facebook veya Google’daki servislerin yeniden yönlendirilip yönlendirilmediğini bilinmiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir