Kapat

En İyi Ücretsiz 4K ve 8K Video Oynatıcı

En İyi Ücretsiz 4K ve 8K Video Oynatıcı

Yenilikçi multimedya oynatıcılar şu anda piyasada çok az bulunuyor. Son günlerde birkaç tanınmış 4k video oynatıcı piaysada yerini alıyor, ancak 4K ve hatta 8K gibi teknolojiler henüz yeterli desteği göremiyor.

Bu yazımızda denenmiş ve çok iyi sonuç veren 4k video oynatıcıyı inceleyeğiz. Çoklu ortam dosyalarında uzmanlaşmış, hepsi bir arada bir yazılım olan 5KPlayer sizlerle.

5KPlayer nedir?

Daha önce söylediğimiz gibi, 5KPlayer, içinde birçok işlevi olan bir medya oynatıcısıdır. Bu oynatıcı, diğer multimedya oynatıcılara göre fark atan yanları bulunuyor.

5KPlayer, donanım ivmesini destekler. Bu, oynatma hızını en üst düzeye çıkarmak için yazılımın CPU ve GPU yeteneklerinizi aynı anda kullanacağı anlamına gelir. 4K çözünürlük hayranları, bu özelliği çok sevecek.
Neredeyse var olan her tür multimedya formatını oynatabilir.

5KPlayer’ı kullanarak Airplay ve DLNA’yı kullanarak ses ve video yayınlayabilirsiniz, çünkü bu oynatıcı her iki teknolojiyi de desteklemektedir. Bu, bir oyuncunun en sevilen avantajlarından biridir. DLNA, videoları çeşitli platformlarda yayınlamanıza izin verir. Örneğin bilgisayarınızdan Android telefonunuza.

Bu programı kullanarak Youtube, Vimeo, Dailymotion ve diğer video akış sitelerinden video indirebilirsiniz.
Video kesme ve düzenleme yeteneğine sahiptir ve aynı zamanda bir ekran kaydedici işlevselliğine sahiptir.
Kulağa harika geliyor değil mi? Evet,bende katılıyorum. Şu anda Windows 10 ve Mac için en iyi 4K oynatıcılardan biri olarak 5KPlayer’i kullanabilirsiniz.

AirPlay ve DLNA Desteği

Bu oynatıcının sunduğu tüm özelliklerden en etkileyici olanıdır. Bunun nedeni, 5kPlayer’ın, bu gibi şeylerin ücretsiz olarak keyfini çıkarmanızı sağlayan ücretsiz bir program olmasıdır.

Apple tarafından üretilen ve Apple cihazlar arasında platformlar arası akışa izin veren bir teknoloji olan AirPlay ile, Apple TV’nizde bir videonun keyfini çıkarırken, iPhone veya Mac’inizden de bu keyfi devam ettirebilirsiniz.

Her iki teknoloji de çalışmak için Wi-Fi bağlantısı kullanıyor, bu yüzden herhangi bir kabloya ihtiyacınız yok. Eğer internet bağlantınız iyi ise, herhangi bir gecikme veya kalite kaybı yaşamayacaksınız! Alınan ses / videonun kalitesi ana cihazda tadını çıkarabileceğiniz kalite ile aynı olacaktır.

Şimdilik bu kadar. Unutmayın, 5KPlayer tamamen ücretsizdir. Windows veya Mac için hemen indirebilirsiniz.

En iyi UHD oynatıcı olarak kabul edilebilecek başka bir medya oynatıcı hakkında herhangi bir bilginiz var mı? Bu video oynatıcıyı zaten biliyor muydun? Daha önce deneyimleriniz varsa yorum bölümünde bize bildirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir