Kapat

E-Devlet Abonelik İşlemleri Başlıyor

Ülkemizde kullanımı yaygınlaşan E-Devlet platformu, vatandaşların tüm hizmetlerini elektronik ortamda yapabilmesini ve kamu kurumlarında oluşan yoğunluğu azaltmak için çalışmalarını sürdürüyor. Bu hizmetlere bir yenisi daha ekleniyor.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay yaptığı açıklamada; “Mart ayından kullanıma sunulacak hizmet ile elektrik, doğal gaz ve operatörlere ait faturalar ödenebilecek” denildi. E-Devlet hizmetlerini aktif olarak kullanan vatandaşlar bu hizmet ile çalışırken izin alarak fatura yatırmaya gitmeyecek ya da evlerinden çıkmadan işlerini halledebilecek.

Oktay sözlerine; ”Vatandaşlarımızın en çok vaktini alan  işlemlerden birisi de abonelik işlemleri. Bu konuya özellikle önem veriyoruz. Bir  süredir bu alanda önemli bir çalışma yürütüyoruz. Mart ayı itibarıyla elektrik,  doğalgaz ve GSM operatörlerine abonelik işlemleri devlet hizmeti üzerinden yapılmaya  başlanacak. Aynı şekilde aboneliklerin sona erdirilmesi de sistem üzerinden  yapılacak. Bu konuda mevzuat değişikliklerine ihtiyaç var. Değişikliklerin  tamamlanmasıyla bu hizmet verilecek. e-Devlet üzerinden işlem yapamayan  vatandaşlarımız ise ilgili noktaya giderek işlemlerini yüz yüze yapabilecek” diyerek devam etti.

İlgili Haber

Ayrıca Oktay”Dijital dönüşümle birlikte kamunun ürettiği ve tuttuğu hiçbir  bilgiyi, belge olarak vatandaşımızdan talep etmeden sadece vatandaşımızın  beyanını esas alarak hizmet vereceğiz. Bu kapsamda özellikle kurumlar arası  verinin paylaşılmasına yönelik süreçleri belirleyerek gerekli hukuki altyapının  oluşturulmasına yönelik çalışmalara da başlamış bulunmaktayız. Sistemi  akıllılaştırarak, kamunun önemli ölçüde tasarruf etmesinin önünü açacağız. Bunlar  için de öncelikle kamudaki sistemlerin birbirleriyle tam olarak entegrasyonunu  tamamlayıp, yapay zeka dahil ileri teknolojileri etkili bir şekilde  uygulayacağız” diyerek sözlerini bitirdi.

“E-Devlet Abonelik İşlemleri Başlıyor” üzerine 1 yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir