Kapat

Büyük İskender’in Ölüm Nedeni Nedir? Nasıl Öldü?

Büyük İskender’in Ölüm Nedeni Nedir? Nasıl Öldü? Hangi tarihlerde yaşamıştı? Büyük İskender ölüm tarihi nedir? Büyük İskender ölümünün gizemi nedir? Büyük İskender’in Vasiyeti nedir?

Büyük İskender 336 yılının Makedonya’nın kralıydı. Ölümü M.Ö 10-13 Haziran 323 tarihi olarak bilinmektedir. Ölüm sebebi, zehirlenme ve Alkolden dolayı olduğu teorileri ortaya atılmaktadır ancak bunlar kanıtlanmış gerçekler değildir. Yeni Zelanda’da Otago Üniversitesi’nde bir araştırmacı , Büyük İskender’in ölüm nedenini araştırdı.

Araştırmanın sorumlusu, Yeni Zelanda’daki Dunedin Tıp Fakültesi’nden Profesör Katherine Hall , Makedonya’nın III. Alexander ölümünün asıl sebebinin, bir bozukluk olan Guillain-Barré Sendromu’ndan ( GBS ) muzdarip olduğunu belirtti. (Bağışıklık sisteminin sinirlere saldırdığı ve kas zayıflığına veya felce neden olur.)

Bazı araştırmacılar “Alejandro’nun cesedi ölümünden sonraki altı gün boyunca hiçbir bozulma belirtisi göstermedi ” dedi.

Eski Yunanlılar İskender’i bir tanrı olarak görüyorlardı. İskender’in ölümünden önce ateş, karın ağrısı ve ilerleyici felç semptomları olduğu ortaya atıldı.

Büyük İskender’e Konulan Son Teşhis Nedir?

O dönemlerde yaygın bir bakteri olan ve  Campylobacter pylori enfeksiyonu ile kendini gösteren Guillain-Barré Sendromu’nu teşhis etti .

Vücudunun ısısının kendi kendini düzenlemesindeki olası bir başarısızlık ve onun sabit ve dilate olan öğrencileri, aynı zamanda vücudunun korunmasının bir tanrı olduğu için değil, henüz ölmediği için olduğuna işaret ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir