Kapat

Bilgisayardan WhatsApp’a Bağlanılabilir mi? Bilgisayardan WhatsApp’a nasıl bağlanılır?

Facebook’un bünyesinde bulunan ve günümüzün popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’ı artık bilgisayarda da kullanabileceksiniz.

Günümüzün en popüler mesajlaşma uygulamaları arasında bulunan WhatsApp’ı artık bilgisayarınızda kullanabilir, arka planda sessizce çalışırken işlerinizi halledebilirsiniz. ”Bilgisayarımdan WhatsApp’a nasıl bağlanabilirim, Whatsapp mesajlarımı bilgisayarımdan nasıl görebilirim” diye merak ediyorsanız cevabını haberimizde bulacaksınız.

WhatsApp’a Bilgisayardan Bağlanılabilir Mi?

Bu sorunun cevabı ‘evet’! Gelişen teknoloji ile QR kod taraması WhatsApp’ta da yer almaktadır. Bilgisayarınıza kuracağınız bir tarayıcı veya WhatsApp uygulaması ile istediğiniz zaman, WhatsApp mobilde bulunan QR kod okuyucu ile hesabınıza bağlanabilir, uygulamayı kolayca kullanabilirsiniz.

WhatsApp Hesabı Bilgisayara Nasıl Bağlanır?

Öncelikle bilgisayarınıza Windows Mağazası’ndan WhatsApp ya da Opera uygulamasını indirin. Ardından telefonunuzdan WhatsApp’a giriş yapın. Sağ üstte yer alan üç noktaya basarak ”WhatsApp Web” kısmına girin. Bu kısımda kameranız açılacak ve sizden ”QR kodu” okutmanız istenecek. Bilgisayarınızda açık olan Opera veya WhatsApp uygulamasında karşınıza çıkan QR kodu kameranıza okutun. Kodu telefonunuzla eşleştirdikten sonra bilgisayarınızdan WhatsApp’ı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Ayrıca Chrome’da, ”WhatsApp web” terimini aratabilir ve karşınıza çıkan ilk siteye girerek QR kodu okuttuktan sonra erişim sağlayabilirsiniz. Fakat burada dikkat etmeniz gereken nokta tıkladığınız sitenin ”https” kısmının yeşil renkli olmasıdır. Eğer yeşil renkli değilse siteye herhangi bir bilgi girmemeli, çıkış sağlamalısınız.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir