Kapat

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank Sancaktepe’de

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/XwRdPsN5rKo" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Sanayi ve Teknoloji Bakanı sn. Mustafa Varank Pendik’den sonra Sancaktepe’de.

Varank, Pendik’te Turan Makina (Turan Borfit) adında bir fabrikaya ziyaretde bulundu. Yapılan ziyarette Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, fabrika yetkilileri ve işçiler Varank’ı karşıladı.

Varank, gençlerden aldığı soruları cevapladı.

Sancaktepe Necmettin Erbakan Külliyesinde, Genç Gelecek önderliğinde gerçekleştirilen buluşma kapsamında, Sanayi ve Teknoloji bakanı sn. Mustafa Varank gençlerle buluştu ve gençlerin sorularını yanıtladı. Varank’a gelen ilginç soruları merakla dinleyen Varank, tüm soruları cevaplayarak gençlerin kafasındaki soru işaretlerini gidermeye çalıştı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’a gelen soruların arasında yerli otomobil de yer alıyor. Yerli otomobilin ihraç edilip edilmeyeceği, piyasa fiyatının ne kadar olacağı ve menzil değerleri gibi sorular cevaplandı. Bakanın açıklamaları ise şu şekilde: ” 5 adet girişimcinin çalışmalarıyla yerli üretim otomobili rekabetçi bir konuma hazırlama süreci devam ediyor. 2019 yıl sonunda bir prototibini görebileceğimiz yerli otomobilin menzili ise 500 km olarak hedeflenmektedir. Otomobilin rekabetçi fiyat olması da öngörülüyor.

Bir otomobil üretiminin neden bu kadar uzun sürdüğünü dile getiren Varank, amacın bir araç üretmek değil markalaşmak olduğunu vurguladı. Tüm altyapıyı hazırladıktan sonra 2022 2.çeyreğinde halka açık bir şekilde sunacaklarını söyledi.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir