Kapat

Battlefield V, Oyunculara İkinci Dünya Savaşı’nı Daha Gerçekçi Olarak Sunabilir

16 yıl önce ilk kez popüler olan shooter video oyunu franchise Battlefield , bu yaz II. Dünya Savaşı’na dönecek. Battlefield V , bu hafta oyunun geliştirme ekibiyle buluşan ve oyunun bu sonbaharda gelmesi durumunda oyuncuların neler bekleyebileceklerini tartışan komedyen Trevor Noah’ın ev sahipliğinde yapılan çevrimiçi bir sunumda açıklandı.

Battlefield V, Oyunculara İkinci Dünya Savaşı’nın Daha Gerçekçi Bir Görünümü Verebilir
Bir sürpriz olarak, Battlefield V ile yayıncı Electronic Arts’ın indirilebilir içerikler için “premium pass” sürüm yapısını kullanmamasıdır.

Son oyunlar – Battlefield 3 , Battlefield 4 ve Battlefield 1 de dahil olmak üzere  oyuncular lansmanda basit bir oyun satın alabilirdi ancak yeni haritalar, ek silahlar dahil DLC için ödeme yapmak zorunda kalıyorlardı.

Battlefield V’nin geliştirme stüdyosu olan Zar, bu uygulamadan çıkmaya karar verdi. Bunun yerine, yeni içerikler kullanıma sunulduğunda bazı oyuncuları geride bırakmayacak bir deneyim vaat ediyor

II. Dünya Savaşı Modern Take

Orijinal Battlefield 1942 , 2002 yılının Eylül ayına geldiğinde, oyuncuların tanklar, uçaklar ve hatta savaş gemileri de dahil olmak üzere araçların sorumluluğunu almasını sağlayan yayılan haritalar sunan ilk büyük bütçeli oyun unvanını almıştı.

Bu haftaki açıklamaya göre, Battlefield V , hem zahmetsiz eylemler, hem de daha büyük bir samimiyetle daha büyük bir deneyim sunuyor ve takım çalışmasını zafer için çok önemli hale getiriyor.

Yalnız bir kurt olmak, geçmişte bir şeydir. Battlefield V maçına girdikten sonra oyuncular bir kadroya atanırlar. Geliştiriciler, Battlefield V sloganının “ekibinizle birlikte kalması, ekibinizle birlikte oynayacağınızı” öne sürüyor . Takım olarak çalışmak için teşvikler artacaktır.

Battlefield V , Battlefield 1 ile tanıtılan popüler “Operasyon” modunu taşıyacak , ancak rafine edilmiş olacak. Grand Operations modunda, oyuncular bir kez daha defansif bir tutum sergileyebilir ya da saldırıya geçebilirler. Ancak, saldırgan ilerledikçe, zaman geçiyor – ve her geçen gün, işler daha da zorlaşıyor.

Büyük Operasyonlarda dördüncü gün “final standı”. Her oyuncu, sadece bir birincil silah, sınırlı mühimmat ve kazanma ya da kaybetme ya da kaybetme şansı olmayan yeniden hayatları olmayan bir hayat alır. Bu, birinci kişi atıcılarında nadiren tecrübe edilen yüksek miktarlı bir kazan-kazan-alma senaryosu yaratma potansiyeline sahiptir.

Özelleştirilebilen Kadrolar

Battlefield V’nin bu türe getirdiği bir başka yeni mod ise , savaş royale oyunlarını ve çevrimiçi rol yapma oyunlarını anımsatan sürekli bir çevrimiçi kampanya modu olan “Savaşın Gelgitleri” dir. Oyuncular kendi takımlarını kurabilir ve her asker silah, kıyafet, alet ve yeteneklerle özelleştirilebilir.

Kampanyalar boyunca, oyuncular ekipmanlarını ve araçlarını yükseltebilirler – böylece bir takım temel bir tankla başlarsa, başarılar için yükseltmeler elde etmeyi bekleyebilirler.

Bu oyun biçimi geçmiş oyunlardan çok daha yoğun olabilir, ancak bu uzun zamandır hayranları için bir çekim olabilir.

Super Data Research’teki oyun analisti Reggie McKim, ” Battlefield franchiseı hiçbir zaman üst düzey franchise olarak kabul edilmedi. Sözde Call of Duty ile karşılaştırıldığında daha gerçekçi bir oyun olarak görülüyor .”

II. Dünya Savaşı’na dönüş

II. Dünya Savaşı ayarı aşina olsa da, Battlefield V ile farklı olan şey, oyuncuların savaşı bir anlamda yaşayabilmeleridir – belki de Dice ekibinin ne söylediğine bağlı olarak gerçek zamanlı olarak değil, en azından lineer ilerleme ortaya çıkar.

Gelişmelere bu sonbaharda, oyun Avrupa’da Alman işgali ile başlayacak, ardından Aşağı Ülkeler ve Fransa’nın ardından geliştiriciler de bunu izah etti. Yeni içerik, Sovyetler Birliği’nin işgalini ve daha sonra Amerika Birleşik Devletleri’nin savaşa girmesini ekleyecek.

Oyuncular, oyun ilerledikçe çok farklı deneyimler bekleyebilirler, çünkü 1939’daki silah ve teçhizat 1944 ve 1945’te sunulanlardan çok daha ilkeldir.

McKim, “ Battlefield 1 ortamında, Birinci Dünya Savaşı’ndan doğal bir ilerleme gibi görünüyor ” dedi.

Ancak, Battlefield V , rakibi olan Activision’ın Call of Duty serisinin, geleceğe bir ceneti takiben zaman içinde geri döndüğü bir yıl sonra, sadece bir yıl sonra II. Dünya Savaşı’na dönüyor .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir