Kapat

AutoCAD nedir ve özellikleri nelerdir?

AutoCAD tasarım programı, katı, yüzey ve nesnelerle 2D geometrinin ve 3D modellerin profesyonel olarak oluşturulmasına ve düzenlenmesine olanak tanır.

Günümüzde autocad çizimle ilgili talepler artmış durumdadır. Eğer siz de freelance autocad uzmanı arıyorsanız sadeceon sitesi doğru bir tercih olacaktır. Sadeceon sitesinde autocad çizimi hizmeti veren kişileri inceleyerek size uygun olan freelancer ile hemen iletişime geçebilirsiniz. Güvenli ödeme ile ihtiyacınız olan autocad çizimi makul fiyatlara yaptırabilirsiniz. Gönül rahatlığı ile çizim taleplerinizi profesyonellere emanet edebilir, Sadeceon sayesinde autocad çizim hizmetlerinden uygun fiyatlarla yararlanabilirsiniz.

Çok işlevli ve profesyonel işler ortaya çıkartması sebebiyle uluslararası düzeyde tanınan programlardan biridir. Bu nedenle mimarlar, mühendisler ve endüstriyel tasarımcılar tarafından yaygın olarak kullanılan bir programdır.

Oldukça popüler olan 3D tasarım programları, mühendislik ve eğlence yazılımlarında lider olan Autodesk şirketi tarafından geliştirilmekte ve pazarlanmaktadır. 1982 yılında kurulan çok uluslu Autodesk, imalat, inşaat ve medya endüstrileri için yazılım dağıtımına adanmıştır.

AutoCAD programı, Autodesk’in ortaya çıktığı aynı yıl piyasaya sürüldü, sadece düzenlenebilir bir planı ve sınırlı özelliği olan ilk sürümü yayınlanmıştı. Sadeliğine rağmen, o zamanlar geleneksel el çizimini dijital ortama taşıyan ilk gelişmelerden biri oldu. AutoCAD’in adı CAD (Autodesk) ve CAD – Bilgisayar Destekli Tasarım anlamına gelir.

AutoCAD ilk geliştirildiğinde tamamen iki boyutlu tasarımlar üzerine kurulmuştu ancak günümüzde yenilikler getirilerek 3D görünümler elde edilebilen bir program haline gelmiştir.

Programın Genel Özellikleri

AutoCAD yazılımı hem MAC hem de Windows için mevcuttur. Autodesk web sitesinde, AutoCAD yazılımının onu kullanacak kullanıcının türüne bağlı olarak çok sayıda farklı seçenek sunduğunu görebiliriz. Bu şekilde, bilgileri yönetmek için topografik işlevleri içeren AutoCAD Map 3D gibi farklı özel araç bulunabilmektedir; 3D tesis tasarımını kolaylaştıran AutoCAD Plant 3D; AutoCAD Mimarlık, mimari sektörü için ideal.

Yazılım içinde dört tip 3D modelleme bulunuyor. Birincisi , tasarımın başında geometrik çizimler ile üç boyutlu bir yapı olan kablosuz yapı modellemesi. Katı modelleme kütle parametreleri ve kesit fonksiyonları oluşturmaya yardımcı olur. Birinci yüzey , yüzeyleri iyice manipüle etmek için eğrilerin hassas kontrolünü sağlar. Son olarak, mesh modelleme , ücretsiz 3D nesnelerin ve şekillerin katlanmasına, düzeltilmesine ve şekillendirilmesine izin verir.

Autodesk ayrıca size en fazla iki kişisel cihazda kullanılabilen ve öncelikle öğrencilere yönelik 3 yıllık ücretsiz bir eğitim sürümü satın alma seçeneği sunar. Buna ek olarak, ana sürümler tüm kullanıcıların 30 gün boyunca tüm özelliklerini keşfetmeleri için ücretsiz deneme süresi mevcuttur.

AutoCAD’in aslında 3D tasarıma adanmış bir yazılım olarak oluşturulmadığını unutmamalıyız. Buna ek olarak, kullanımını kolaylaştıran birçok karmaşık araca sahiptir. Bu nedenle, yeni başlayanlar için kolay bir yazılım olmadığından, TinkerCAD gibi 3D modelleme yazılımlarını kullanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir