Kapat

İzole günlerde izlenebilecek dizi, film önerileri

Sevgili okurlar, öncelikle hepinize merhaba umarım günleriniz güzel geçiyordur. Çoğunuzun da bildiği üzere bu aralar #EvdeKal diyerek, evimizde kalıyoruz ve kendimizi izole ediyoruz. İzole günlerde sıkılmamanız, izlemeniz için hazırladığım Dizi, Film listesi.  Öyleyse Buyrun!

(Dikkat! Listedeki filmler ve diziler herhangi bir referans alınarak sıralanmamıştır.)

1- Altered Carbon

Evet listemizin ilk sırasında bizzat keyifle, severek izlediğim bir dizi olan Altered Carbon yer alıyor. Altered Carbon insanlığın bellek teknolojisini bulması üzerine, beden değiştirerek ölümsüz bir şekilde yaşayabildiği bir gelecekte geçiyor. Dizimizde yer alan Takeshi Kovach, bir Meth’in cinayetini araştırması için hiçte istemediği bir gelecekte yeniden bedenleniyor. Eğer bu cinayeti çözebilirse ona yeni bir yaşam şansı sunulacaktır.

Özellikle CYBERPUNK evreni severiseniz film tam sizlik demektir. Ayrıca dizi içerisinde bulunan aksiyon sahneleri sağlam ve heyecan veren türden.

2- V For Vendetta

Listemizin ikinci sırasında bulunan V For Vendettta yer alıyor. Filmin açıklaması şu şekilde;

V olarak bilinen maskeli bir adam, geleceğin totaliter rejimle yönetilen İngilteresi’nde korkuyla sindirilmiş halkına egemenliği geri verebilmek için şiddete başvuran biridir. V İngiltere halkını, kendisiyle Guy Fawkes günü olan 5 Kasım’da Parlamento’nun çevresinde buluşmaya davet eder.

Yine bu Filmde bir o kadar zevkli ve heyecan verici. V For Vendetta filmini izlemenizi şiddetle öneriyor ve diğer maddemize geçiyorum.

3- I’m Legend

Listemizin üçüncü sırasında bulunan I’m Legend filmi, gelecekte insanları öldüren ve mutanlaştıran bir virüsün etkisindeki bir gelecekte geçiyor. Açıklaması şu şekilde;

Robert Neville başarılı bir bilim adamıdır ve insanlığı yok edeceğine inanılan,önüne geçilemez tehlikeli virüs ona bulaşmamıştır. Virüs çok kısa bir zamanda insanların ölümüne sebep olmuş, sonuçta Neville New York’ta hayatta kalan tek insan olmayı başarmıştır. Ancak Neville’in durumu çok zordur çünkü belki de dünya üzerindeki tek insan kendisidir. Üç yıl boyunca dolaşmakta, yaydığı radyo mesajları ile hayatta kalan insanlara ulaşmaya çalışmaktadır.Herhangi bir canlıya rastlayamayan Neville aslında yalnız değildir ve her hareketi izlenmektedir. Salgından sağ kurtulan eski insan-yeni mutantlar Neville’in ölümcül bir hataya düşmesini beklemektedirler.

Bu filmde özellikle günümüzde ABD’de bulunan en işlek eyaletlerden birisi olan New York’un insan izinden silindiği ve doğal yaşamın hakim olduğu bir şehire dönüşmüştür.

4- 28 Days Later

Bu maddedeyse Cambridge üniversitesindeki yapılan deneyler sonucu “rage” adı verilen bir virüs ortaya çıkmıştır. Ortaya çıkan bu virüs insanlara kan yoluyla bulaşabilen cinsten. “rage” aşılanan maymunlardan birinin serbest kalması sonucunda işler çığırından çıkar.

İşte Filmin Açıklaması;

İngiltere’de bir genetik araştırmalar ensitüsünde insan doğasındaki şiddet ve öfkeyle ilgili bazı tehlikeli deneyler yapılmış ve bunun sonucunda ‘rage’ adını verdikleri bir virüs geliştirilmiştir. Bir grup aktivist, biliminsanlarının maymunlara zarar verdikleri gerekçesiyle deneylerin yapıldığı binaya sızarak korunaklı kafeslerde tutulan ve ‘rage’ virüsü aşılanan maymunlardan birini serbest bırakırlar. Fakat serbest kalan maymun kafesten çıkar çıkmaz eylemcilerden birine saldırır ve olaylar içinden çıkılmaz bir hal alır.

Kıyamet sonrası bir atmosferde geçen film, kimileri tarafından son yıllarda İngiltere’den gelen en iyi korku filmi olarak kabul ediliyor. Özellikle dijital kamerayla yaratılan atmosferi ile dikkat çeken yapımı kaçırmamakta fayda var.

 5- Five Feet Apart

Beşinci maddemizde bugünlerde ihtiyacımız olan motivasyon ve moral verici bir film bulunuyor.

Five Feet Apart, iki hasta gencin hastanede yollarının kesişmesi ile değişen yaşamlarını konu ediyor. Stella Grant, 17 yaşında olan bir genç kızdır. Bilgisayarına bağlı bir hayat süren Stella, yaşıtları gibi gezip dolaşmak yerine zamanını çoğunu hastanede geçirmek zorundadır.

Ayrıca filmde Kistik Fibrozis hastası insanların günlük yaşamdaki yaşadığı zorluklar ve sınırlamalar çok güzel bir şekilde işleniyor.

Evet listemiz burada sona ererken, siz de önermek istediğiniz dizi veya filmleri yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

Lütfen günlük yaşamınızda evinizde kalınız ve sosyal mesafeyi korumaya dikkat ediniz. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere, kalın sağlıcakla!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir