Kapat

Yemek Yerken Kişiliğinizi Görebileceğiniz 5 Yöntem

Yemek Yerken Kişiliğinizi Görebileceğiniz 5 Yöntem

Bazen bir kişiyi daha iyi tanımak istiyorsanız onu yemeye davet edin. Bir masada davrandığınız şey, kişiliğinizin hayal edemeyeceğiniz yönlerini ortaya çıkarır.

Hızlı yemek yemeyi seviyorsan

Bu tip yemek yiyen biri iseniz, üretken bir kişisiniz ve başkalarına zaman ayırmayı seviyorsunuz . Son teslim tarihinden önce bir şeyler yapmakta gerçekten iyisin.
Ancak, bunu çok hızlı yapmamanızı düşünmelisiniz. İştahı kontrol etmek için beyin ve mide eşzamanlı olarak çalışır . Bu süreç anında değil; Aslında, midenizin beyninize yeterince yediğinizi söylemesi yaklaşık 20 dakika sürüyor.
Bu nedenle çok hızlı yerseniz , midenizin beyninizi daha fazla ihtiyacınız olmadığı konusunda uyarmadan önce çok fazla kalori tüketmiş olursunuz. Ve fazla kalori fazla kiloya dönüşür.

Yavaş yemeyi seviyorsan

Bu türden bir insan iseniz , şimdiki zamanın çok önemsendiğini ve yaşamın her anını yaşamaya odaklanmış bir kişi olduğunuz anlamına gelir . Ve iyi bir işin hızlı bir şekilde yapılan bir işten daha iyi olduğunu düşünüyorsun.
Klinik Endokrinoloji ve Metabolizma Dergisi’nin bir araştırması, yavaş yavaş yemek yemenin, sindirimimizi iyileştirmeye ek olarak, daha fazla memnun olmamızı sağlar.

Organize bir şekilde yemek yemeyi seviyorsan

Yemekleri tabaktan ayıran insanlardan biri misin? Daha sonra , bir seferde sadece bir tür yemek yiyen insanlardan biri olarak ortaya çıkıyorsunuz . Her şeyi istediğiniz gibi yapmaktan hoşlanan mükemmeliyetçi ve mükemmeliyetçisiniz.
Çok fazla organizasyon iyi değil. Böylece iş ilişkilerinizi, sevginizi ve arkadaşlığınızı güçlendirmek için sabır ve esnekliğe sahipsiniz . Herkesin sizi anlayamadığını ve sizin için kişiliği kabul etmeyi zor bulmayacağını biliyoruz, ama kendi rolünüzle oynamaya çalışın.

Maceracı

Her zaman yeni ve egzotik yemekler denemek isteyen kişi sizsiniz. Sıkıcı değilsin, risk almak istiyorsun. İş yerinde fikir önermekten korkmuyorsunuz. Önerdiğimiz tek şey, diğerlerini senin kadar maceracı olmayabilir bu yüzden akışında ve dozunda davranın.

Telaşlı yiyen

Yemeğiniz için birçok özel isteğinizin olduğu bir lokantansınız. Akşam yemeğine çıktığınızda, sunucu için sorularınız ve belirtimleriniz var. Konfor bölgesi olduğu zaman büyüyorsun. Yıllarca sevilen birine yakın olmanın verdiği sıcak hissi seviyorsun.
Konuya hakim olduğun şeyler üzerinde çalışmayı seviyorsun, ama aynı zamanda meraklı bir insansın. Soru sormaktan korkmuyorsunuz, ancak maceracı bir tarafınız yok, bu yüzden yeni bir şey denemek için asla korkmayın. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir