Kapat

Windows Kayıt Defterini Yönetmek ve Onarmak için En İyi Araçlar

Windows Kayıt Defterini Yönetmek ve Onarmak için En İyi Araçlar

Windows Kayıt Defteri, her Windows işletim sisteminde bulabileceğiniz önemli bir şeydir. Windows 7 veya Windows 10 olsun; Kullanıcılar sistemde kayıt defteri düzenleyicisini kesinlikle kullanabilirler.

Kayıt dosyaları çeşitli şeyler yapmanıza izin verir. Platformunuzu çeşitli şeyleri yönetmek için özelleştirmeyi, Windows Kayıt Defteri‘nin yardımıyla yapabilirsiniz. Ancak, Windows Kayıt Defteri‘ni uzun bir süredir düzeltiyorsanız ve şimdi dosyaları ve her şeyi sıfırlamanız gerekiyorsa, Windows Kayıt Defterini herhangi bir sorun olmadan yönetebilmeniz ve tamir edebilmeniz için bu araçlara göz atabilirsiniz.

Reset Registry Permissions

Adın tanımladığı gibi, Reset Registry Permissions (Kayıt Defteri İzinlerini Sıfırla) , daha önce yaptığınız tüm izinleri sıfırlamanıza izin verir. Bir dosyanın iznini değiştirip değiştirmediğiniz önemli değil, her an bu araç yardımı ile her şeyi sıfırlayabilirsiniz. Windows 10 dahil Windows 7 veya sonraki sürümlerde sorunsuz çalışır.

Registry Backup

Registry Backup (Kayıt Defteri Yedekleme) Aynı geliştiricilerin bir başka aracıdır. Kayıt Defteri Yedekleme uygulamasının kullanıcı arayüzü seçenekler dolu ve bu nedenle, ilk kez açtıktan sonra karışık olabilir. Ancak, kullanmaya başladığınızda, oldukça yararlı bulabilirsiniz. Elle yedeklemenize rağmen, bu araç her şeyi daha hızlı ve pürüzsüz hale getirecektir. Bu araçla ilgili en iyi bölüm, zamanı ayarlayabilmeniz ve o dönemde her şeyi yedekleyebilmenizdir. Çoğu kişi, belirli bir süre sonra yedek kayıt defterini sık sık unutur. Tüm dosyaları yedeklemek için bu aracı kolayca kullanabilirsiniz. Yedeklemek istediğiniz dosyaları, yedeklemeyi kaydetmek istediğiniz yeri, kaç yedeklemeyi saklamak istediğinizi seçmeniz gerekir.
 • Program% 100 ücretsizdir.
 • Tek bir tıklama yedekleme ve geri yükleme.
 • Windows Güvenli Moddan geri yükleyebilir.
 • Taşınabilir sürüm, bir sürücüden çalıştırılabilir ve çoklu sistemlerin yedeklerini tutabilir.
 • Eski yedeklemelerin otomatik olarak temizlenmesi.
 • Zamanlama seçeneklerini ayarlayın ve kontrol edin.
 • Sadece yüklü olanları değil, sistemdeki tüm kullanıcı profillerini yedekleyebilir ve geri yükleyebilir.
 • Hangi kayıt defteri dosyalarının yedeklendiğini veya geri yüklendiğini denetleyin.
 • Ayrıntılı kayıtlar her yedekleme ile kaydedilir.
 • Çoklu kolay geri yükleme seçenekleri.
 • Programı nasıl kullanacağınızı ve farklı geri yükleme seçeneklerini nasıl kullanacağınızı gösteren çevrimiçi videolar.
 • Her şey ücretsiz olarak yapılabilir. Uyumluluk ile ilgili olarak, Windows XP veya sonraki bir sürümü yüklemeniz gerekir.

Advanced Registry Optimizer

Uzun zamandır bir sistem kullanıyor ve bu arada çok fazla uygulama yüklediyseniz, herhangi bir gecikme olmadan kullanmaya devam edebilmeniz için Kayıt Defteri dosyalarını optimize etmenize izin verecek bu ücretsiz yazılımı gözden geçirmelisiniz. Advanced Registry Optimizer kayıt defterinizi birleştirir, daha iyi performans için optimize eder, gereksiz dosyaları temizler, sistem dosyalarını yedekler ve benzeri şeyleri yapar. Yavaş bir internet sorunu, yavaş bilgisayar sorunu, mavi ekran hatası sorunu ve bunlar gibi daha fazlası olduğunda bu aracı kullanabilirsiniz. Windows XP ve sonraki sürümlerde yüklenebilir. Bu ücretsiz olarak bulunmasına rağmen, 29.95 dolar karşılığında daha fazla özellikten yararlanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir