Kapat

WI-FI Radyasyonu Zarar Veriyor! Peki Nasıl?

WI-FI Radyasyonu Zarar Veriyor! Peki Nasıl?

Hemen hemen tüm evler, ofisler ve işyerleri en az bir Wi-Fi şebekesine sahiptir, bu nedenle şehirde yaşıyorsanız düzinelerce kablosuz şebeke ile birlikteyiz . Muhtemelen bu radyasyonun vücut üzerinde olumsuz etkileri olup olmadığını merak ediyorsunuz. O halde inceleyelim. Bu radyasyon nereden geliyor?

Wi-Fi nasıl radyasyon yayar?

İnternet yönlendiricileri, cep telefonları ve diğer cihazlar gibi, elektromanyetik radyasyonun bir türü olan radyo dalgaları kullanarak bilgi gönderir ve alırlar.

Düşük frekanslı radyasyonun etkileri

W-Fi birkaç yıldır var olan bir teknoloji olmasına rağmen, ürettiği radyasyon türü , Donanmanın  radar tarafından hasar göreceği endişesiyle 1950’lerden beri incelenmiştir .. Çalışmalar tutarlı sonuçlar elde etmeyi başaramadı.

Wisconsin Tıp Fakültesi’ndeki onkoloji ve radyasyon profesörü John Moulder’e göre , elektromanyetik radyasyonun yüksek frekansları tümörlerin ve kanserin büyümesine neden olabilir.

Buna ek olarak, Pennsylvania Üniversitesi’ndeki biyomühendislik profesörü, Mouler ile birlikte Wi-Fi’nin etkileri üzerine bir araştırma yaptı ve dünya sağlık yetkililerinin, mikrodalga fırınları ve cep telefonları gibi bu tür radyasyonu yayan tüm cihazlarda güvenlik standartları oluşturduğunu söyledi .

Cep telefonunun kullanımı bile Wi-Fi’den daha fazla güce sahip, yaydığı dalgalar yaklaşık 100 kat fazla yoğunlaşıyor.

Wi-Fi ve hayvanlar

İnsanlarda bu tip ışınların zararlı etkisini gösteren mevcut kanıt bulunmamasına rağmen , birkaç hayvan araştırması düşük seviyeli radyasyona maruz kalmaların dahi sağlığı etkilediğini göstermektedir.

Tutarlı bir kanıt bulunmadığından, uzmanlar elektromanyetik dalgaları yayacak cihazlardan mümkün olduğunca yakın durmamalarını öneriyorlar. Dolayısıyla, cep telefonunuzu kullanmıyorsanız, elinizde bulundurmayın veya kullanmadığınızda Wi-Fi bağlantısını kesin.

“WI-FI Radyasyonu Zarar Veriyor! Peki Nasıl?” üzerine 2 yorum

  1. Adem says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir