Kapat

Whatsapp Beta, Karanlık Tema Hakkında Daha Fazla Ayrıntı Ortaya Koyuyor

Whatsapp Beta, Karanlık Tema Hakkında Daha Fazla Ayrıntı Ortaya Koyuyor

Birçok popüler uygulama son birkaç ay içinde karanlık temalara geçiş yaptı. WhatsApp’da bu akımı biran önce kullanıcılarına tattırmak için yeni güncelleme üzerinde çalışıyor. Kısa bir süre sonra ihtiyaçlarınıza göre karanlık ve aydınlık temalar arasında geçiş yapmak mümkün olacak. Android v2.19.282 için whatsapp beta özel bir tema ayarı seçeneği ile yayınlandı.

Bu seçeneği uygulamanın ayarlar menüsünde görebilirsiniz. Tema ayarlarına dokunduğunuzda, Karanlık, açık ve sistem varsayılan seçenekleri arasında seçim yapmanız mümkün olacak. Sistem varsayılan seçeneğini seçerseniz, uygulama telefonunuzun varsayılan sistem tema ayarlarını kullanacaktır. Ayrıca, Light teması, WhatsApp uygulamasının mevcut temadır. Whatsapp hala karanlık tema üzerinde çalıştığı için bazı kullanıcılar için şu anda bu özellik mevcut olmayabilir.

Karanlık temayı etkinleştirdiğiniz anda, uygulama gözlerinizi yormamak için koyu mavi bir renk uyarlayacaktır.

Kaybolan Mesajlar

Daha önce zaman aralıkları sadece 5 saniye ve 1 saat ile sınırlıydı. Şimdi anlık mesajlaşma uygulamasının beta sürümü daha fazla zaman aralıklarını desteklemektedir. Ekran görüntüsünde görebileceğiniz gibi, kullanıcılar 5 saniye, 1 saat, 1 gün, 7 gün ve 30 gün arasında seçim yapabilir.

Adından da anlaşılacağı gibi, bu özelliğin işlevselliği çok basittir. Örneğin, 7 gün seçerseniz, mesaj belirtilen süre tamamlandıktan sonra kaybolur. Bu özellik hem özel hem de grup sohbetleri için tasarlanmıştır.

Bununla birlikte, her iki özellik de deneysel özelliklerdir ve şu anda Android v2.19.282 için Whatsapp Beta’da mevcuttur.

Bu yılın sonuna kadar potansiyel olarak gelecek birçok söylenti özellik var. En çok beklenen özelliklerden bazıları, durumu sessize alma, iletişim sıralaması, Google Asistan’ı kullanarak whatsapp çağrılarını yönetme ve daha fazlası. Bu özellikleri bir gün görmeyi ümit ediyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir