Kapat

Tekirdağ’da 300 Yolculu Tren Devrildi Bir Çok Ölü Var!

Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Türkiye’nin kuzeybatısındaki bir trenin bu hafta sonu raydan çıktığı sırada 24 kişinin hayatını kaybettiğini söyledi.
Anadolu Ajansı’ndan aktarılan haber ajansı Akdağ ‘ın bu sabahki arama operasyonlarının İstanbul’ a doğru ilerlerken Tekirdağ bölgesindeki Pazar akşamının erken saatlerinde raydan çıkan tren kazasında tamamlandığını söyledi.

TRT Haber, Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyup Gümüş’ü seçerek olay yerine 100’ün üzerinde ambulans gönderildiğini söyledi. Türk ordusu yaptığı açıklamada, olay yerine helikopter gönderdiklerini söyledi.

Televizyon resimlerinde, yanlarına dizilmiş birkaç tren vagonu ve sedyelerde çekilerek yaralananların şoku görüldü.

Tekirdağ valisi Mehmet Ceylan, NTV kanalına verdiği demeçte, “Çok sayıda yaralı var ve ölümlerimiz var.” “Kaza, olumsuz hava koşulları nedeniyle oldu” diye ekledi.

Raporlar, çevredeki bölgenin son yağmurlar nedeniyle çamurlu olduğunu söyledi.

Anadolu Ajansı’ndan yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kazayla ilgili bilgi verildiğini ve hayatını kaybedenlere başsağlığı dileklerini verdiğini söyledi.

Türk makamları, Erdoğan’ın son yıllarında Türkiye’nin bir zamanlar ramshackle demiryolu ağını modernleştirmeye çalışarak birçok yüksek hızlı şehirlerarası hat inşa ettiler.

Vefat Edenlerin Ailelerine Sabırlar Dileriz.Allah Mekanlarını Cennet Eylesin.Yaralılarımızada Allah’tan Şifa Dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir