Kapat

Scracth Junior İle Küçük Yaştaki Çocuklara Programlama Mantığı Öğretin!

Nedir Bu Scratch Junior

Scratch Junior ücretsiz bir uygulamadır. İleri, geri, sağa,sola vb. blokları birleştirerek karakterimizi ilerletmemizi sağlar. Uygulama içerisinde çok sayıda arka plan ve karakter bulunmaktadır ve güzel noktalardan birisi de istenirse karakter ve mekanı çizebilme, tasarlayabilme özelliği; Mikrofon ile ses ekleyebilme özelliği de mevcuttur bunlar ile değişik senaryolar oluşturmak mümkündür. Özellikle okul öncesi çocukluk ve ilkokul çocukluk çağı içindeki çocuklar için fikir yürütme, proje oluşturma, üretimci kişilikleri geliştirmek ve küçük yaşlarda programlama mantığını öğrenmeleri için uygun bir uygulamadır.

Fotoğrafta da göründüğü üzere basit arayüzlü bir uygulamadır. Uygulamanın Android, İos ve Windows platformlarında mevcuttur.

Uygulama Kullanımı

Belirttiğim gibi uygulamanın arayüz kullanımı çok basit;

Arka Plan Ekleme, Karakter Ekleme ve Projeyi isimlendirme

Arka plan ve Karakter Silme

Varolan karakterinizi veya arka planı silmek isterseniz menülerden karakter veya arka planınızın üzerine basılı tutarak çıkan çarpı butonuna tıklamanız yeterli.

Son Notlar

Siz de küçük yaşta ki çocuğunuz, kardeşinizin vs. hem üretken kişiliğini ortaya çıkarmasını sağlamak ve programlama mantığını ögrenmesini istiyorsanız uygulamayı deneyebilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir