Kapat

Mega 3D Printer Araba Fabrikası

İtalyan otomobil üreticisi XEV, önümüzdeki sene LSsu olarak adlandırılan 3D baskılı bir araç üzerinde Jiangsu’da bir “mega fabrika” da üretime başlıyor.

    Şu anda dünyada çok sayıda 3D baskılı araba var . Ancak, pek çoğu, işe girmek için gerçekçi değildir. Ancak, umarım bu önümüzdeki birkaç yıl içinde değişebilir.

    Bunu yapmak isteyen bir İtalyan otomobil üreticisi. XEV, gelecek yıl başlayacak olan 3D baskılı otomobil üretiminin Çin’in Jiangsu şehrinde bir mega fabrikada başlayacağını açıkladı.

    LSEV denilen, iki kişilik neredeyse tamamen 3D basılı ve elektrik. Çin 3D baskı malzemeleri şirketi Polymaker ile birlikte geliştiriliyor .

   Toplamda, otomobil 57 plastik bileşen ve sadece pencereler ve yapısal çerçeve dahil olmak üzere geleneksel olarak yapılmış birkaç parça var. Sonuç olarak, sadece birkaç gün içinde inşa etmek mümkündür.

Ancak, Polymaker Pazarlama Müdürü Luke Taylor şöyle açıklıyor: “Burada gerçekten yeni bir şey yok. Yaptıkları şey çok sağlam, yüksek sıcaklıklı bir endüstriyel 3D yazıcıdır. Teknoloji sektörde iyi bilinir, sadece uygulamanın yeni bir yolu ve post süreçlerini bu tür bir ölçekte uygular. Bu daha önce hiç yapılmadı. ”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir