Kapat

iPhone XR’deki ‘R’ Ne Anlama Geliyor?

İPhone XR'deki 'R' Ne Anlama Geliyor?

Şimdiye kadar haberleri duymuşsunuzdur ve bu haberi sitemizde de paylaşmıştık: Apple üç yeni iPhone’u piyasaya sürdü. 

Büyük etkinlik sırasında Cupertino şirketi, cihazlardan, özelliklerden fiyatlandırmaya kadar tüm ayrıntıları bu etkinlikte dile getirdi ancak ufak bir detay söylenmedi. En uygun fiyatlı yeni iPhone’un ne anlama geldiğini açıklamayarak kafalarda soru işareti bıraktı.

Üç yeni iPhone olan “XS”, “XS Max” ve “XR” olarak isimlendirilirler. İlk ikisine zaten aşina olan ‘S’ adı verilir, fakat ‘Plus’ olarak adlandırılmak yerine, ikisinden daha büyük olanı ‘Max’ ismini verdiler. Peki nedir bu iPhone XR. Üç akıllı telefonun en ucuzu olan bu cihaz, alüminyum (XS’nin sınıfı paslanmaz çelik) ve beş renkte geliyor: beyaz, siyah, mavi, sarı ve mercan renkleri bulunuyor. Cihaz hakkında bildiklerimize dayanarak, ‘R’ ‘nin neyi temsil ettiği hakkında herhangi bir kanıtımız bulunmuyor.

İnternet ortamında bunun hakkında çok fazla fikir var. Bunlardan biri ‘Regular’ anlamına geldiği yönünde. Ve ‘Revival’, ‘Rejoice’, ‘Remix’ and ‘Revolution’ gibi anlamlar da yükleniyor. Bunlardan bazıları Apple benzeri bir yeteneğe sahipken, Apple’ın XR için pazarlaması, iPhone 8’e karşı, 8 numaralı telefonun yeniden doğuşunu değil, büyüklüğünü ve pil ömrünü karşılaştırıyor. Bu iPhone için bir değişiklik olabilir. Ayrıca ‘Rebel’, ‘Rock’ veya ‘Rave’ gibi parlak ve cesur tasarımları yansıtan bazı keskin kelimeler de söylentiler arasında yer alıyor.

Şahsen, sanırım ‘Radiant’ iPhone XR’nin gerçek isminin anlamı ya da Likit Retina Ekranı için ‘Retina’ için en uygun olan bir kelime olurdu.

Peki “R” Harfi için sizin yorumunuz nedir?

Tarayıcınız çerçeveleri desteklemiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir