Kapat

iPhone X Uygulama ve Oyun İndirme Rehberi

iPhone X’te Uygulama ve Oyun Nasıl İndirilir?

iOS 11 ve iPhone X, App Store uygulamasında çok büyük tasarım değişiklikleri ve fonksiyonlar ile birlikte güncellendi.

İOS için Apple uygulama mağazasında, geliştirici ürünleri ve uygulama önerilerinin bulunduğu alan tamamen yeniden tasarlandı.

iPhone X’in piyasaya çıkmasıyla, uygulamaları indirme şekli de tamamen değişti. iPhone x uygulama indirme daha rahat hale getirildi.

Ana Sayfa düğmesinin ve tümleşik Dokunmatik tuşun olmaması, iPhone X’in yeni özellikleri arasında yer alıyor. Bu sebeple iPhone X yüz tanıma sistemiyle kullanılıyor.

İstenmeyen indirmeleri önlemek için satın alma işlemini nasıl gerçekleştiririz? Şu ana kadar, iPhone’da Dokunmatik Parmak okuyucuyu ne zaman olursa olsun, ilk kez bir uygulamayı indirdiğimizde, kimliğimizi ve bu isteğimizi, ana düğmede entegre parmak izi sensörü ile onaylanıyordu.

Bu şekilde iPhone, telefonun sahibi olduğumuzu doğrulayarak ve hesabımızın şifresini girmek zorunda kalmadan uygulamanın satın alınmasına ve indirilmesine olanak sağlıyordu. Ancak iPhone X ile, Giriş düğmesi kaldırıldı.

Kimlik doğrulama için artık yüz tanıma kullanılıyor. Bu yüzden, sadece ekrana bakarak otomatik olarak indirmeleri gerçekleştirebilirsiniz.

Çift Tıklayarak İndir veya Satın Al mesajını nasıl düzeltebilirim?

Apple, şu ana kadar hiçbir cihazda bulunmayan bir fonksiyon ile güncellendi: Bir uygulama veya oyun indirmek/ödeme yapmak için, Yan düğmeye iki kez basmanız gerekiyor. iPhone x uygulama indirme Çift Tıklama ile gerçekleşiyor.

“Yan Düğmeye İki Tıklama” Bu basit hareket, sistemin gerçekten bir uygulama satın almak istediğimizi ve bir hata olmadığını bildirmektedir ve indirme işlemi otomatik olarak başlayacaktır.

Apple, ekrana sanal bir düğme yerleştirebilirdi, ancak fiziksel bir düğmenin daha iyi çalışacağını düşündüğü için böyle bir sisteme karar verdi. Aynı şey Uygulama içi satın alımlar için de geçerlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir