Kapat

Instagram, Whatsapp ve Facebook Birleşecek Mi?

Facebook kurucusu Mark Zuckerberg’in, Instagram,Whatsapp ve Facebook üzerinden gönderilen mesajları tek bir platform üzerinden gönderilebilecek bir proje üzerinde çalıştığı iddia ediliyor.

Evet uzun zamandır kulaktan kulağa dolaşan bu birleşme gerçekleşecek mi? işte detaylar…

Facebook

2004 Yılında kurulan bu sosyal medya platformu, yaklaşık 10 sene önceye kadar oldukça popüler bir mecra olmasına rağmen son zamanlarda bu popülerliğinin eskisi kadar olmadığını söyleyebiliriz.

Genç neslin Facebook’u bıraktığı ve Instagram’ı tercih ettiği için çok az olsa da Facebook üzerindeki otoriterlik eskisi gibi olmadığını söyleyebilir.

Ancak, Instagram da Facebook şirketine bağlı olduğu için şirkete olumsuz bir etkisi olmamış aksine olumlu bir etki kazandırmıştır.

WhatsApp ve Instagram

İki platformda 2012 yılında kurulmuştur. Kurulduğundan bu yana son derece popülerlik kazanan bu sosyal medyalar herkes tarafından oldukça sık kullanılmaktadır.

Birleşme Olayları Ne ?

Şuanda şirket kurucusu veya yetkililer tarafından resmi bir açıklama gelmediği için kesin bir şey söylemek doğru olmaz ancak bizim düşüncemiz platform birleşmesi söz konusu olmayacağı yönündedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir