Kapat

Hollanda Demiryolları 3D Yazıcı Kullanıyor

Nederlandse Spoorwegen (NS, Hollanda Demiryolları) 3D baskıdan yararlanıyor ve bazı kırık tren parçalarını 3D baskılı yedek parçalarla değiştirecek . 

Aslında, 20 adet 3D baskılı yedek parça mevcut durumda ve NS yıl sonunda 50’den fazla üretmeyi planlıyor.


3D baskılı parçalarla kurulan ilk tren, Hollanda ağında zaten çalışıyor. Geleneksel üretim toplu siparişler gerektirir. 3D baskı ile, Hollanda Demiryolları sipariş vermek için tek bir parça yapabilir, zamandan ve paradan tasarruf edebilir.

Katkı üretimi aynı zamanda bakım harekât sürelerinde de kesintiye uğrar ve bu da hizmet içi tren sıkıntısını önlemeye yardımcı olur.

Hollanda Demiryolları parçaların kendisini basmıyor, ancak dağıtılmış 3D üretimi için uçtan uca bir hizmet sunan bir dijital tedarik zinciri servis sağlayıcısı olan Utrecht merkezli Dimanex’e ihraç etti.

Parçalar plastik ve metalden yapılmıştır. Genel adres sistemi için fiş ve operatörün direksiyon tablosu için radyo çerçevesi gibi bileşenler zaten 3D yazdırılabilir. NS sözcüsü Anita Middelkoop, “En iyi çözümleri bulmak için tedarikçilerle çalışıyoruz” diyor. “Sonuçta, işlerini daha iyi yapabilmek için yenilikler arıyorlar.”

Middelkoop, yedek parçaların oluşturulmasının yanı sıra, ek imalatın da şirkete araçlar üretmesini sağladığını söyledi. Middelkoop, “3D yazıcıları olan kuruluşlarla birlikte çalışıyoruz” dedi.

“Bir yerde bir yazıcımız varsa, bir sonraki basımı yapabilmemiz için parçanın bitmesini beklememiz gerektiğini düşünebilirsiniz. Bu kuruluşlarla birlikte çalışarak her zaman yeterli kapasiteye sahibiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir