Kapat

Google’ın Yeni Yapay Zekası Sizi Bir Robotla Konuşturacak

Google Duplex, arama yapmak zorunda kalmadan sesli aramalar yoluyla randevu ve rezervasyon yapmanızı sağlayan yepyeni Google Asistan özelliğidir.

Bu hafta başında I / O 2018’de yayınlanan Duplex, Google’ın istediği gibi çalıştığı müthiş bir teknolojidir. Asistan, her zamankinden daha çok insanı seslendirir; bu, Asistan yalnızca sizinle ve ailenizle etkileşim kurduğu sürece, hizmet için mükemmel bir özelliktir. Ancak, Asistan konuştuğu insanlara, bir robotun daha çok insanı seslendirmek için “uhmms” ve “aaah” gibi sesleri ürettiğini de söylemek istiyoruz. Tamamen ürkütücü bir girişim.

Ayrıca, akıl eğilimi, Google’ın gizlilikle ilgili herhangi bir sorun çıkarmaması için üzerinde çalıştığı bir özelliktir. İnsanların bir robotla konuştuklarının ön plana çıkması, G / Ç etkinliği sırasında Google’ın en önemli önceliği olmalıdır. Elbette, demoların dünyaya ses teknolojisinin nasıl ilerlediğini göstermeye ikna olması gerekiyordu. Ancak Google, bir robotun rezervasyon yaptıracağı bu tür aramalardaki tek kişiyi nasıl bilgilendireceği konusunda net bir duruş sergilemelidir.

The Verge’e yapılan bir açıklamada Google, Duplex çağrılarına katılan kişilerin bir robotun onlarla konuştuğunu bildireceğini doğruladı:

Google Duplex hakkındaki tartışmayı anlıyor ve buna değer veriyoruz. Başlangıçta söylediğimiz gibi, teknolojideki şeffaflık önemlidir. Bu özelliği yerleşik bir ifşa ile tasarlıyoruz ve sistemin uygun şekilde tanımlandığından emin olacağız. I / O’da gösterdiğimiz şey, erken bir teknoloji demosuydu ve biz bunu bir ürüne dönüştürdüğümüz için geri bildirimi bir araya getirmeyi umuyoruz.

Duplex’in ne zaman başlayacağı henüz belli değil ve başlangıçta yalnızca sınırlı sayıda kullanıcıya ulaşacak. O zamana kadar, Google büyük olasılıkla Dubleks’in kendini insanlara nasıl özdeşleştireceğini açıklayacaktır.

“Google’ın Yeni Yapay Zekası Sizi Bir Robotla Konuşturacak” üzerine 2 yorum

  1. Engin Sunal says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir