Kapat

Facebook Reklam Maliyetlerini Düşürmenin 5 Yolu

Bildiğiniz gibi Facebook Reklamları yeni potansiyel müşteriler bulmak için en iyi yoldur. Diğer dijital pazarlama çözümlerinin aksine Facebook çeşitli arama filtreleri sunuyor. Şimdi sizlere sunacağımız ipuçları ile düşük reklam bütçeleri ile en iyi etkileşimi yakalamak olacaktır.

Yeniden hedeflemeyi düşünün

Yeniden hedefleme, reklamlarınızı markanıza ve ürününüzü bilen kullanıcılara gösterme sistemidir. Sizi bilen bir kitle olduğu için, reklamla etkileşime girecek ve reklama tıklayacak, TBM’yi düşürmenin yanı sıra TO’ları artıracaklardır. Yeniden hedeflemeyi , Video reklamınızı daha önce izlemiş olan kullanıcılarınıza göstermek için de kullanabilirsiniz , bu da reklama oldukça aşina oldukları için tıklama olasılığını artırır.

Daha iyi demografik bilgiler bulun

Dijital pazarlamada , özellikle Facebook reklamcılığında yeni olmadığınızı, reklam maliyetlerini önemli ölçüde düşürecek muazzam miktarda veriye erişiminiz olduğunu varsayalım. Demografiden, en iyi performans gösteren reklamları ve pazarlayabileceğiniz en iyi Facebook Kitlesini öğreneceksiniz. Facebook sayfasından “Yönetici Bölümü” ve “Grafikleri Görüntüle” yi kontrol ederek, ilk reklamların farklı demografilerden nasıl işlediğini kolayca bulabilirsiniz. Yaşa, cinsiyete ve çok daha fazlasına göre daha önceki Facebook reklamlarınızın nasıl yapıldığını görebilirsiniz. En iyi performans gösteren demografileri belirleyerek, bu tür demografileri içerecek reklam hedeflemesi oluşturabilirsiniz.

Facebook Reklam Tekliflerini Sınırlandırın

FB reklamınızın alaka düzeyinin bir noktada olduğunu ve beklentileri aşan ancak maliyetlerin arttığı bir reklam erişimi elde ettiğinizi ve Facebook reklam tekliflerini sınırlamanın maliyetleri düşürmeye yardımcı olacağını varsayalım. Para kazanmak Facebook’un işine gelir ve reklam, tıklayan ve size tıklayan izleyicileri göndermeye devam eden değerli izleyicilere ulaşır. Teklif sınırlarını ve kuralları kullanarak, belirlediğiniz bütçelerde performans gösteren reklamları korumanızı sağlarsınız. Bunu yapmak için, ‘Otomatik’ teklif yerine ‘Manuel’i seçtiğinizden emin olun.

Hedefleme konusunda spesifik olun

Reklamlarınız daha spesifik ve hedefliyse, insanların reklamlarınızı tıklamasının yanı sıra, gönderdiğiniz açılış sayfanızın içeriğiyle de ilgilenme şansı daha yüksektir. Bu nedenle, hedeflemeyi oldukça geniş tutarak, görüşmeleriniz ve tıklamalarınız ulaşılacak oranda olmayacaktır. Ayrıca, rekabetiniz, dolayısıyla teklifleriniz, segmente göre daha yüksektir ve belirli bir kitleyi kapsar. Örneğin, hedef kitlenizin 18 ila 30 yaş arası ve uzay meraklısı erkekler olduğunu varsayalım, o zaman rekabetiniz “uzay ve astronot olmak için 18 ila 23 yaş arası kitleler” hedeflediğinizden daha yüksek.

Facebook pikselini ayarlayın

Edinme başına maliyeti düşürmenin bir sonraki inanılmaz yolu, Facebook pikselini kurmak ve güncellemek olacaktır. Facebook pikseli müşterinin Facebook web sayfasını izler, neyle ilgilendiklerini, harcamalarını, son zamanlarda ne satın aldıklarını, ortalama satın alma maliyetini ve çok daha fazlasını tanımlar. Dijital pazarlamacıların ürünleri hemen satın alabilecek kişileri hedef alacağı anlamına geliyor.

Özetle

Facebook Reklamları oldukça popüler hale geldiği için, maliyetler yine de artacaktır. Bu nedenle, hangi özelliklerin Facebook Reklamları dönüşümlerinin maliyetini etkilediğini bilmeniz ve neyin yatırıma değer olduğunu ve neyin azaltılması gerektiğini seçmeniz en iyi çözüm olacaktır. Siz de Facebook Reklamlarını deneyimlediyseniz ve eklemek istedikleriniz var ise yorumlarda belirtebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir