Kapat

Erasmus+ Projesi Kapsamında İspanya Gran Canaria’ya Gitmek

Herkese merhaba arkadaşlar. Bu yazımda sizlere Erasmus+ kapsamında gitmiş olduğum İspanya’nın Gran Canaria Las Palmas özerk yerini anlatacağım. İlk günümüzde gerekli evrakları ayarladıktan sonra Sabiha Gökçen Hava limanından uçağımıza bindik. Yolculuğumuzu aktarmalı olarak yapmaktaydık. Saat 11.00 gibi yola çıktık ve Barcelona’nın saatine göre saat 13.00’da Barcelona şehrine indik.

2.aktarmamıza çok kısa bir süre vardı. Ve bizde bir taksi tutarak Barcelona’nın şehir merkezine indik ve Barcelona’nın göz bebeği La Sagrada Familia‘yı ziyaret ettik. Ve İspanya’da oynanan boğa oyunlarının Barcelona şehrinde artık oynanmadığını öğrendik. Bunun sebebi de daha önceden birçok kişinin öldüğü olimpiyattan dolayı Barcelona ve birçok şehir boğa oyunlarını artık sevmemektedir. Bize yardımcı olan taksici bize bir rehber gibi yardımcı oldu. Ve gezinin sonunda taksicinin müslüman olduğunu öğrendik.

Gran Canaria Las Palmas yolcusu kalmasın… Kanarya adaları yolculuğu başladı. Uzun bir yolculuğun ardından artık Gran Canaria‘ya varmıştık. Bizi çok değişik bir atmosfer bekliyordu. 1 haftalık tatil ve eğitim sürecimiz başladı. İlk gün pazar günü akşam vakti geldiğimiz için yerleşmek için zaman harcadık. 2.gün Pazartesi boş günümüz yani tatil… İlk gün ne yapılır? Çereyi tanıma.. Çevreyi gezindik. Sahil kenarındaki dondurmacıdan dondurma aldık.. 

 


Okul zamanı.. Projelerimi sunmak için okula gidiyoruz. Ve burada İspanya,Romanya,İskoçya gibi ülkelerden projelerle birlikte bizde Türkiye‘yi temsil ettik. Bilgi alışverişleri, çeşitli aktivitelerle eğlenerek girişimcilik adına çok güzel şeyler yaptık.

               
Gel gelelim arkadaşlık konusuna. Az önce söylediğim ülkelerin arasında en samimi, en cana yakın İspanyol halkı olduğunu söyleye bilirim. Artık Akdeniz ülkesi olmalarından mı olabilir? Onuda siz düşünün. Projenin koordinatörüne çok Teşekkür Etmek istiyorum. Ve bunun yanında İspanya’da tanıştığım ve aynı zamanda en iyi arkadaşlarımdan olan ADAY ,AİRAM ,SERGİO ve BORJA,KİLİEAN,ALEJANDRO,SELENE hepinize tekrar ve tekrar Teşekkür etmek istiyorum.

               

Yazımı burada sonlandırmak istiyorum kendinize iyi bakın sağlıcakla kalın…

Hope one day we’ll meet again BRO
Espero que algún día nos encontremos de nuevo AMİGOS

VE ÇOK GÜZEL BİR İSPANYOLCA MÜZİK           

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir