Kapat

En iyi ücretsiz Photoshop programları

Grafik tasarım için ihtiyacınız olacak ya da sosyal medya için kullanabileceğiniz ücretsiz programları sizler için derledik. İşte ücretsiz Photoshop programları!

Artık sosyal medya kullanımının artmasıyla birlikte muhteşem ve özgün görseller hazırlama gereksinimi de doğuyor. Örnek vermek gerekirse Youtube’da çektiğiniz videolar için kapak görselleri oluşturmak istediğinizde, hemen aklınıza Photoshop programları gelecektir. Amacınız Photoshop alternatifi ücretsiz program ise piyasada bu amaçla hizmet veren birçok ücretsiz Photoshop programı yer alıyor.

İşte ücretsiz grafik tasarım programları listesi;

1. Photoscape

Photoscape programı, ücretsiz bir şekilde basit işler yapabileceğiniz araçlardan birisidir. Bu program sayesinde basit düzeyde Photoshop işlerinizi yapabilirsiniz.

2. Photopea

Photopea, online ortamda grafik tasarım işleri yapabileceğiniz bir hizmettir. Adobe Photoshop CS6 ile birebir özellikte olduğunu söyleyebilirim. Üstelik tamamen ücretsiz olan bu Photoshop programı ihtiyaç duyacağınız tüm grafik işlerini gerçekleştirmek için yanınızda olacaktır. Google’a “Photopea” yazmanız yeterli olacaktır.

3. Adobe Photoshop Express

Adobe Photoshop Express ile ihtiyaç duyacağınız çoğu görsel işlerinizi ücretsiz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Adobe Photoshop Express Android, Ios ve Microsoft mağazalarından indirilebiliyor. Adobe’nin bu ücretsiz Photoshop programı ile görsel kesme, kırpma ve efekt verme gibi birçok özelliğini kullanabiliyorsunuz.

Bu yazımızda gündelik hayatta ihtiyaç duyacağınız ve işinize yarayacak üç çeşit grafik tasarım programını inceledik. Bu programların hepsi ücretsiz olarak sunulmaktadır. Genel olarak gözlemlediğimizde programların iki tanesi indirilerek kullanılmakta, diğeri ise internet tarayıcı ortamında çalışmaktadır. İnternet tarayıcıda çalışan program Photopea’dır.

Photopea’yı genel olarak kontrol ettiğimizde gayet başarılı olduğunu, Adobe Photoshop CS6’ya benzediğini hatta birebir aynısı olduğunu görebiliyoruz. Photopea servisi ile ücretsiz photosop işlerinizi hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Photopea kullanımını çözemediyseniz, internetten Photoshop CS6 nasıl kullanılır? konularını inceleyerek genel kullanım hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

“En iyi ücretsiz Photoshop programları” üzerine 2 yorum

  1. Emirkan says:
  2. Moses Brodin says:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir