Kapat

En İyi 5 Netflix Dizi Önerisi

Netflix platformunda izlenmedik dizi ve film bırakmadığımız şu günlerde yeni içerikler bulmak zorlaşıyor. Biz sizin için kitleleri peşinden sürükleyen veya sürüklemese bile beğenilen 5 netflix dizisini  derledik . Konuları , türleri ,başkarakterleri ve IMDB puanlarıyla birlikte sıralıyoruz . Şimdi gelin listeye bir göz atalım.

1 – THE WALKING DEAD

”The Walking Dead”, Frank Darabont tarafından geliştirilen Amerikan televizyon dizisi. Robert Kirkman, Tony Moore ve Charlie Adlard ‘ın aynı adlı çizgi romanına dayanmaktadır. Dizinin başrolünde, komadan uyandığında George A. Romero’nun korku filmlerindeki zombileri andıran et yiyen “aylaklar”ın dünyaya egemen olduğunu fark eden şerif yardımcısı Rick Grimes rolüyle Andrew Lincoln yer almaktadır. Ailesini bulmak için yola koyulur ve yol boyunca diğer birçok sağ kalan kişiyle karşılaşır.

Oyuncular: Andrew Lincoln , Norman Reedus , Danai Gurira , Jeffrey Dean Morgan …

IMDB : 8,2

2 – THE PRISON BREAK

Dizi genel olarak işlemediği bir suçtan dolayı idam cezası almış Lincoln Burrows (Dominic Purcell) ‘u ve Lincoln’ün kardeşi Michael Scofield (Wentworth Miller)’ın kardeşini kurtarmak için tüm yasal yolların tükendiğini fark edip onu hapishaneden çıkarmak için bir kaçış planı yapması ve sonrasında gelişen olayları konu alır.

Oyuncular: Wentworth Miller , Sarah Wayne Callies , Dominic Purcell …

IMDB : 8,3

3 – BLACK MIRROR

Her bölümü ; oyuncuları  , mekanları , ve kurguları açısından birbirinden farklı , süzürkleyici ve yaratıcı bir dizi . İzleyenleri hayrete düşürücü kurgu ve yaratıcılığa sahip bu dizi ;  ufkunu genişletmek isteyenler için kaçırılmayacak bir dizi . Geleceğe farklı bir bakış açısıyla bakmak ve eğlenmek istiyorsanız hemen izleyin .

Oyuncular : Hayley Atwell , Bryce Dallas , Daniel Kaluuya …

IMDB : 8,8

4 – LOVE , DEATH & ROBOTS

David Filtcher in de aralarında bulunduğu kaliteli bir yönetmen kadrosuna sahip olmasıyla öne çıkan love , death , and robots ; bilimkurgudan fantastiğe, dramdan komediye birçok farklı türlerde, robotların başrolde olduğu bölümler sunan bir antoloji dizi. Şimdilik yalnızca 18 bölüm izleyebilirsiniz ancak 2. sezon yolda .

Oyuncular : Madeleine Knight , Topher Grace , Jill Taley …

IMDB : 8,5

5 – ALTERED CARBON

Aynı isimli romandan uyarlanan Altered Carbon dizisi ; insanların bilincin, enselerinde bulunan dijital belleklerde sonsuza kadar korunduğu, bedenlerinse bir giysi gibi değiştirilebildiği ve klonlanabildiği bir gelecekte geçen siberpunk noir diye adlandırılan  türde bir bilimkurgu dizisi . Dizi ; Takeshi Kovacs adlı mahkumun üzerinden 250 yıl geçmiş bir cinayetin açığa kavuşturulması için çalışması ve bu yolda yeni bedeniyle , karşılaştığı olayları konu alıyor . Bilim – Kurgu , Suç türüne giren bu dizi sizi distopik maceraya çıkaracak

Oyuncular : Joel Kinnaman , Chris Conner , Martha Higareda

IMDB : 8,0

Bu yazımızda keyifli vakit geçirmenizi sağlayacak aynı zamanda düşündürüp , zamanınızı verimli geçirmenizi sağlayacak 5 Netflix dizi önerisi yaptık . Umarım faydalı bir yazı olmuştur . İzlediğniz dizileri instagramda paylaşıp bizi etiketlemeyi unutmayın .

Instagram : ismi_tekno

İYİ SEYİRLER …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir