Kapat

Elon Musk’ın Tesla’sı Uzayda Uçuyor!

SpaceX tarafından başlatılan Musk’un cesur Tesla Roadster, Ay’ın yörüngesinin ötesine geçen sanal teleskop projesi tarafından izleniyor.

Elon Musk’un kiraz kırmızısı Tesla Roadster’taki canlı kamera, arabanın uzay da daha da derinlemesine sürüşünü sağladığı için hız kesmek çok uzun sürmedi. Araba  Salı günü  SpaceX Falcon Heavy roketinden fırlatıldı ve Musk , Perşembe günü Instagram’da roadster’ın elveda adlı  bir fotoğrafını yayınladı . Ancak bu, Tesla’da elde edeceğimiz son görünüm değil.

Sanal Teleskop Projesi robotik teleskop ile bir grup gerçek zamanlı internet erişimi için izin verir, Cuma günü bir dizi resimler yayınlanmıştır. Burada görülen Tesla Tenagra Gözlemevleri Arizonadan yayınlanmıştır. Kırmızı roadster, teleskopun gözüne küçük bir beyaz nokta gibi görünmektedir.

Sanal Teleskop Projesi, Tesla’nın “oldukça parlak” olduğunu söylüyor. Tesla’nın uzayda ilerlemesini gösteren bir GIF yayınladı ve bir çok kuyrukluyıldız veya asteroid benzeri gibi görünüyordu. GIF, Tenagra tarafından yakalanmış 54 görüntünün birleştirilmesinden oluşmaktaydı.

Araba orada yalnız değil. Tekerleğinde SpaceX uzay gemisinde giyilen ” Starman ” isimli bir kuklası var . Arabayı Mars’a yollama hakkında bir takım erken konuşmalar yaparken, aslında güneş etrafındaki kendi yörüngesindeki rotasına oturacak ve kırmızı gezegende parçalara ayrılmayacak.

Sanal Teleskop Projesi, Tesla’yı uzaklaştıkça görüntülemeye devam edeceğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir