Kapat

Dünyanın İlk Uzay Milleti Asgardia, Yönetimini Kurdu

Asgardia, ‘Dünyanın İlk Uzay Milleti’ olarak nitelenen son zamanlarda bir devlet başkanını resmen seçti ve seçimler de devam ediyor.

25 Haziran 2018, Asgardia için tarihte bir gün işaret ediyor . Uzay milleti kısa süre önce ilk devlet başkanı Dr. Igor Ashurbeyli’yi karşıladı.

Seçimler, 2017 yılının Şubat ayında, 200,000’den fazla vatandaşın Asgardia’ya katılarak, ülkenin ilk devlet başkanı olarak Dr. Ashurbeyli’yi seçmesiyle başladı. Demokrasinin bir yeri olmaya kararlı olan Asgardia, barış, bilgi ve refahı desteklemek için bir misyon vaat etti ve bugüne kadar değerlerine sadık kaldı.
“Asgardia Anayasası oyların % 72,5 çoğunluğuyla kabul edildi . Bayrak, marş ve arma seçildi ve millet başkanı seçildi. ” Dedi. 

Yeni seçilen devlet temsilcileriyle Asgardia , Birleşmiş Milletler’den bağımsız bir millet olarak tanınmasını isteyen bir ulus olarak ilerlemeye devam edecektir.

Asgardia nedir?

Dünyanın ilk uzay ulusu olarak nitelenen, Asgardia alanı için ve ötesinde kaderinde ilk koloniyi oluşturmak için  200.000 bilim insanı uğraşlar vermektedir.  İş adamları ve meraklıları topluluğu ile oluşur.

Asgardia bunu nasıl yapacak?

Yine, Asgardia daha çok işlevsel bir toplumdan daha gelişmekte olan bir ideolojidir. Bununla birlikte, platform, tüm ilgili bilim adamlarının ve şirketlerin ulusun genişlemesini ve geniş bir istihbarat yelpazesinden yararlanabilmeleri için katılımı birleştirmek için modellenmiştir. Asgardia’nın uzayda bir koloni kurmayı nasıl planlayacakları konusunda somut bir plan yapmayı planladığı vatandaşların sezgisi ve ustalığı ile olacaktır.

Belki de ideoloji kartopu ve daha tanınmış figürlerin saflara katılmasıyla ivme kazanacaktır. Ülkenin hem projeyi finanse edip hem de mühendisliği yapacak ve uzak gelecekte tamamlanmasını izleyecek yeni nesil Asgards kurmayı planlaması tamamen mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir