Kapat

Ders Çalışabilecek 3 Sessiz Ve Huzur Verici Mekan

Evet arkadaşlar bu makalemizde sizlere 3 tane mekan sıralayacağız. Bu sıralayacağımız mekanlar sessiz ortamlar olduğundan rahat bir şekilde ders çalışabilir ve kitap okuyabilirsiniz.

Ders çalışma ortamı herkesin bildiği gibi sessiz ve dikkat dağıtıcı şeylerin olmadığı yerler tercih edilmelidir. Çünkü sessiz ortamda ve dikkat dağıtıcı mesela telefon, elektronik eşyalar gibi malzemelerin olmadığı ortamlarda alınan bilgiler hafızaya çok rahat bir şekilde yerleşmektedir. Peki bu ortamlar,mekanlar nerelerdir?

1.STARBUCKS COFFEE

Starbucks herkesin bildiği gibi bir cafedir ama biraz havalı cafe olduğu söylenebilir. Starbucks cafe’nin içerisi o kadar güzel bir ortam ki sessiz ve rahat yerleri var. İllaki gittiniz diye kahve içmeniz gerekmiyor. Yani kimse bir şey demedi şimdiye kadar ama diyeceklerini de sanmıyorum. Starbucks iyi mekanlarımızdan birisidir diyebiliriz. Ücretsiz wifi de sunuluyor.
Starbucks İnternet Sitesi: http://www.starbucks.com.tr/

2.Prof. Dr. Necmettin Erbakan Külliyesi
Evet arkadaşlar Sancaktepe Belediyesi tarafından bizlere sunulan bir yapıt olan Erbakan külliyesi. Külliyenin açılışı yakın zaman önce yapılmıştı ve bizde bir görelim dedik ve çok ama çok şaşırdık. Dış yapısı ve iç yapısı olarak bizi büyüledi. Dıştan Osmanlı ve Selçuklu’yu andıran bu yapıt çok sessiz bir ortama sahip. Külliyede verilen ikramlar bir yana çok tarihi bir yer gibi duruyor

3.AVRUPA YAKASINDA ULUS PARKI

Ulus Parkı İstanbul’un Beşiktaş ilçesindeki Ulus semtinde yer alan bir parktır.
Ulus Parkı Ahmet Adnan Saygun Caddesi üzerinde yer alır. Bakımlı ve yeşil olan park İstanbul Boğazı’na yüksekten bakan bir konumda bulunduğu için çok güzel bir manzaraya sahiptir. Parktan Boğaz Köprüsü, Topkapı Sarayı ve Üsküdar gözlenebilir. Ayrıca parkın içinde halka açık bölümlerinde yanı sıra özel lokantalar da mevcuttur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir