Kapat

Daha İyi Öğrenmek İçin Dahilerden Taktikler

Bilgi ve beceriler, bir kişinin öğrenmede kolaylık sağlar ama bu işleri daha da kolay hale getirecek stratejiler vardır. Size, başarılı olan üç kişinin kullandığı taktiklerden bahsettik;

Albert Einstein- Eğlenin

Daha İyi Öğrenmek İçin Dahilerden Taktikler
Bu bilim insanı , öğrenmenin en iyi yolunun eğlenmek olduğuna inanmaktadır. Öğrenme anlarını sevinç anlarıyla birleştirdiğinizde harika fikirler gelir. Yaptığınız etkinlikten ne kadar çok zevk duyarsanız, beyninizin bilgiyi işleme işlemi o kadar kolay olur.
Einstein , 1915’te oğluna bir dizi ipucu verdiği bir mektup yazdı . Albert, küçük Hans’a piyano derslerinde kendisine en büyük sevinci getiren şarkıları seçtiğini ve oynadığı zaman öğretmeninin önerdiği şarkı olmazsa da en sevdiği melodileri çalacağını söyledi .
Einstein’a göre, öğrenmenin en iyi yolu, tutku dolu olduğunuz bir şey yaparak zaman kavramını kaybedeceğiniz ölçüde yapmanızdır.

Richard Feynman: Bir çocuğa anlat

1965’te Nobel Fizik Ödülü alan fizikçi, öğrenmenin en iyi yolunun olabildiğince basitleştirme olduğuna inanmaktadır . Feynman, bir konunun tam olarak anlaşılabilmesi için, onu küçük bir çocuğa açıklayacak kadar basitleştirmenin gerekli olduğunu söyledi.

Elon Musk: Öğrenmek bir ağaç gibidir

PayPal, Tesla Motors, SpaceX, Hyperloop, Solar City ve OpenA’nın kurucularından biri olan bu girişimci, bu kadar farklı alanlarda nasıl gelişiyor ve bunu belirgin bir şekilde nasıl yapıyor ?
Birçok kitap okumanın yanı sıra akıllı insanlarla kendisini çevreleyen Musk, başarılı olmasına yardımcı olan bir felsefeye sahip olduğunu söylüyor: öğrenmeyi ağaç olarak düşünüyor.
“Önce temel ilkeleri anladığınızdan emin olun: gövde ve daha büyük dallar. Bunu yaparak, en küçük , en spesifik konularla devam edebilirsiniz. Eğer küçük yapraklardan veya dallardan önde olursanız, onları anlamakta daha çok zorlanacaksınız. “
Öğrenme, yeteneklerin ve zevklerin değişmesine rağmen, her insanın sahip olduğu bir kapasitedir; hepimiz yeni yetenekler geliştirebiliriz.

“Daha İyi Öğrenmek İçin Dahilerden Taktikler” üzerine 1 yorum

  1. Engin Sunal says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir