Kapat

DA – PA Nasıl Sorgulanır? DA – PA Sorgulama Siteleri

DA – PA Nasıl Sorgulanır? DA – PA Sorgulama Siteleri

DA – PA Dediğimiz terim, Moz tarafından geliştirilen, Alexa’ya benzeyen ve sitenizin değerini gösteren bir sistemdir. Peki Domain Authority (DA) hakkında ne kadar bilgiye sahipsiniz? Arama motorlarındaki gücünüzü gösteren ve alan adınızın değerini gösteren DA değeri, günümüzde her site sahibi için büyük bir öneme sahiptir.

DA değeriniz aynı zamanda, yaptığınız SEO çalışmalarının etkisini de sizlere göstermektedir. Peki, DA nasıl ve nereden sorgulanır? Domain Authority hangi site veya sitelerden sorgulanır ?

PA Nedir?

PA dediğimiz terim, Page Authority teriminin kısaltmasıdır. PA değeri, DA’ya benzer gibi görünse de aynı değildir. PA değeri sayfa değerlerini ele alır. Örneğin: Alan adınızın DA değeri 15 ise, PA değeriniz 20 – 30 olabilir. Bunun sebebi ise bir içeriğinizin sosyal medyada çokça paylaşılmış olmasıdır.

DA – PA Değeri Sorgulama

DA ve PA değerlerinizi sorgulamak için MOZ sitesi üzerinden ücretsiz bir şekilde değerlerinizi öğrenebilirsiniz. MOZ üzerinden daha fazla özellik kullanmak istiyorsanız ücretli paketleri satın almanız gerekecektir. Da Pa checker isimli internet siteleri ile de anında değerlerinizi öğrenebilirsiniz. Ücretsiz bir şekilde değerleri bulmak için Free Mozrank Checker gibi kelimeleri yada Ücretsiz Mozrank değerleri kelimelerini Google’da aratabilirsiniz.

Peki DA – PA Sorgulama siteleri nelerdir?

DA ve PA değerlerinizi aşağıdaki sitelerden hızlı ve kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz;

Bu siteler arasında en popüler ve tercih edileni -> www.checkmoz.com
Alternatif bir site -> www.websiteseochecker.com/bulk-check-page-authority

Da ve Pa değerlerini öğrenebileceğimiz bu sitelere hemen göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir