Kapat

Çocuklar Artık Oynayarak Kodlama Öğrenecek

Kubo görünüş ve işlev bakımından çok sade ve basit bir robottur. Gövdesinde bulunan tekerlekler sayesinde hareket etmesini sağlıyor.

Kubo, TagTile ismi verilen kendine ait kodlama diline sahip. Bu kodlama dili, Kubo’ya talimat vermek için birbirine uyan puzzle gibi parçalardan oluşuyor. Örneğin, Öne-sağa-sola komutlarının parçasını düz zemine diziyoruz ve robotu üzerine bırakıyoruz. Kubo, daha sonra, komutu öğrenmek için bu parçaların üzerinde gider. Bu parçaların üzerinden gittikten sora bu komutu öğrenir ve aynısını parçalar olmadan yapar.

Kubo, bulmaca parçalarını bir RFID teknolojisi kullanarak okur; her parçanın bireysel bir RFID etiketi vardır ve Kubo da okuyucu bulunur.

Basit gibi gelse de, çocukların bir pc ekranına bakmadan onları programlamanın temellerini öğretmek için oldukça iyi bir yoldur.

TagTile dili için genişleme paketleri de olacak, bu nedenle programlamayı öğretmek yerine Kubo, çocuklara yazım denetimi ve ekleme ve çıkarma gibi şeyleri öğretebilecek. Ürün ön siparişe açılmış durumda.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir