Kapat

Çin vatandaşlarını izlemek için yüksek teknoloji robot kuş projesini başlattı

Kuş robotlar olarak adlandırılıyorlar ve barış için gökyüzünde olmayacaklar.

Bak! Yukarıda! Gökyüzünden müthiş bir şekilde süzülerek, natu güzelliğini kuşatan küçük bir kuş. Bu bir yüksek teknoloji gözetleme dronu. 
Programın “Dove” adını verdiği ve Xi’an Kuzeybatı Politeknik Üniversitesi’nde profesör olan Song Bifeng tarafından yönetildiği bildirildi. Song, Post’a göre , eskiden Chengdu J-20 , Asya’nın ilk beşinci nesil stealth avcı uçağıydı.
Kuş benzeri uçaklar, gerçek bir kuşun çırparak kanatlarını, bir elektrik motoruyla hareket ettirilen bir çift krank taşını kullanarak taklit etmektedir. Her drone, yüksek tanımlı kamera, GPS anteni , uçuş kontrol sistemi ve uydu haberleşme özelliği ile bir veri bağlantısı, Post raporları arasında vardır.
“Ölçek hala küçük” iken, Post’a yorum yapan Song’un ekibinin bir üyesi olan Yang Wenqing’e göre, araştırmacılar “teknolojinin gelecekte büyük ölçekli kullanım için iyi bir potansiyele sahip olduğuna inanıyorlar … bazı benzersiz avantajları var.”
“Kuş uçakları, Sincan gibi barışçıl eyaletlerde konuşlandırılacak olsa da, herhangi bir Çinli kişi davranışlarının gözetim altında olabileceğini ve kaydedileceğini öngörmlidirler.” Dedi. “Çin’in kuş uçağı kullanması hükümetin gözetimini korkutucu bir düzeye taşıyacak olduğunu da bildirdi.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir