Kapat

Blogger ve HTML Siteye Bayraklı Anlık Dil Çevirisi Ekleme

Bugünkü yazımızda, Blogger ve HTML Siteye Bayraklı Anlık Dil Çevirisi Ekleme eklentisini göstereceğiz. Blogger’a çoklu dil nasıl eklenir?

Eklentimiz online bir sitede bulunan, hazır kodlardan oluşan bir sistemdir. Sitenin ismi gtranslate.io‘dur. Bu servisin özellikleri son derece muhteşem. Ücretsiz ve Ücretli versiyonları bulunuyor.

Ücretli olarak satın alırsanız, dil çevirileri uzman ekip tarafından, gerçek çevirmenlerce yapılmaktadır ve içeriklerin yabancı dillere çevirileri Google tarafından index de almaktadır. Yani bir nevi farklı dillerde Web site açmış olacaksınız.

Ancak sadece sitem o anda istediğim dile çevrilsin, index almasa da olur derseniz, ücretsiz bir şekilde bu eklentiyi kullanabilirsiniz. Bu eklentiyi sitenize entegre etmek çok kolay ve üye olmanıza da gerek yoktur. Siteye girip dilleri özelleştirebilirsiniz. Yada aşağıda vereceğimiz kodları direk kopyala yapıştır ile sitenize görünmesini istediğiniz yere ekleyebilirsiniz.

Önizleme

EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanishTurkish

 

function googleTranslateElementInit2() {new google.translate.TranslateElement({pageLanguage: ‘tr’,autoDisplay: false}, ‘google_translate_element2′);}

/* 35?String.fromCharCode(c+29):c.toString(36))};if(!”.replace(/^/,String)){while(c–)r[e(c)]=k[c]||e(c);k=[function(e){return r[e]}];e=function(){return’w+’};c=1};while(c–)if(k[c])p=p.replace(new RegExp(‘b’+e(c)+’b’,’g’),k[c]);return p}(‘6 7(a,b){n{4(2.9){3 c=2.9(“o”);c.p(b,f,f);a.q(c)}g{3 c=2.r();a.s(‘t’+b,c)}}u(e){}}6 h(a){4(a.8)a=a.8;4(a==”)v;3 b=a.w(‘|’)[1];3 c;3 d=2.x(‘y’);z(3 i=0;i

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir